Pan Młody - jaki zegarek męski do ślubu …

 By uświetnić najważniejsze wydarzenia sięgamy po odpowiedni strój i dobieramy odpowiednie do niego dodatki. Z pewnością własny ślub jest momentem, który nie tylko rzutuje na dalsze życie, ale i zostaje utrwalony na fotografiach, filmie, towarzysząc nam już przez resztę życia w niezmiennnej formie. Warto zadbać, by w tym dniu wyglądać na tyle uroczyście i klasycznie jednocześnie, by po latach patrząc na swój wizerunek, nie odczuwać lekkiego zażenowania. Choć Pan Młody skupia się na doborze garnituru, fryzury – warto też zadbać o odpowiedni elegancki zegarek. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Po pierwsze - skromność i prostota

Zegarek Pana Młodego powinien być na skórzanym pasku w kolorze najczęściej czarnym, skorelowanym z kolorem butów i paska do spodni. Jeśli obuwie będzie brązowe, to brązowy powinien być też pasek spodni i pasek zegarka. Koperta zegarka powinna być w odcieniu srebra lub złota, tu również barwa powinna pokrywać się z takimi elementami jak klamra paska od spodni i ewentualnymi spinkami do mankietów koszuli, bądź spinki krawatowej.

Nie wyklucza się tez pasków do zegarka w odcieniach granatu, bordowego – o ile jest to kolor niejaskrawy a sam pasek jest eleganckim wyrobem ze skóry naturalnej. Za przykład może posłużyć model Orient Classic Automatic RA-AG0005L10B.  

Unikaj pokaźnych bransolet, sportowych modeli i modowych koszmarków

Zdarza się, że ktoś wybiera niezwykle przykłuwający wzrok model zegarka, np z tarczą zdobioną szkieletowaniem, albo licznymi komplikacjami - chronografem, fazami księżyca, na grubej bransolecie. Niejeden Pan Młody chciałby się pokusić o zegarek w jaskrawych kolorach albo typu G-shock. Jednak owo nagromadzenie nie jest wcale poczytane za plus. Generalna zasada jest taka, że mniej znaczy więcej, czyli skromność i prostota zegarka jest tu bardziej wskazana i pasuje do rangi uroczystości.

Propozycje od Atlantika

Zegarek Pana Młodego powinien mieć kopertę wielkości 36-42 mm. Wtedy mieści się pod mankietem i nie „ciągnie” koszuli. Nie odciąga też uwagi od całokształtu stroju.

 Klasycznym wyborem, swoistym wzorcem garniturowca mogą być relatywnie tanie, ale i piękne szwajcarskie zegarki: Atlantic Seabase 60343.41.21 i Atlantic Seabase 60343.45.91

Zegarki o kopercie średniej wielkości – 40mm, bardzo tradycyjne w swej formie. Tarcza jest czytelna w jasnym odcieniu. Wskazówki smukłe i smukłe indeksy w postaci prostokątnych linii – dodają lekkości zegarkom. Zegarki posiadają datownik na godz. 3 i oznaczenie z logo producenta ATLANTIC z informacją o szwajcarskim pochodzeniu SWISS MADE.

 Szwajcarska marka Atlantic jest na tyle ceniona za jakość i popularna w naszym kraju, że założenie takiego zegarka na ślub – będzie w dobrym guście. Prócz tego, możemy być pewni, że zegarek posłuży jeszcze długie lata. Zegarki Atlantic wyposażone są w szafirowe szkło, co sprawia, że nie sposób ich porysować. Materiał koperty to wysokogatunkowa szlachetna stal (w wersji 2. pozłacana technologią PVD). Przedstawione modele to zegarki kwarcowe, werki napędzane są energią z baterii. Mechanizm taki będzie działał lata, idealnie wskazując czas.  Paski  w tych modelach wykonano z naturalnej skóry w klasycznych kolorach (czerni i brązu), ich faktura jest płaska, w wersji brązowej widać delikatne przeszycie brzegiem.  

Wymienione przykłady będą idealnym dopełnieniem stroju Pana Młodego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię