Zegarki męskie klasyczne eleganckie

Elegancja zawsze na czasie

Klasyka i elegancja od dawna są i z pewnością na długo będą modne i pożądane wśród mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że kojarzą się one z prostotą, dystyngowaniem i klasą. Mężczyźni eleganccy, gentlemani zwykle sięgają po stonowane, nienaganne stylizacje typu garnitur, koszula, krawat itp. Do takiego zestawu panowie często dobierają dystyngowane dodatki, które pozwolą im nieco ożywić i dopełnić całości stylizacji. Właśnie dlatego powstały zegarki klasyczne, których szeroki wybór posiadamy w naszym sklepie internetowym zegart.pl.

pokaż więcej

Zegarki klasyczne eleganckie

Wybierz swój idealny zegarek klasyczny

W naszej ofercie znaleźć można zarówno modele na skórzanych paskach, jak i stalowych bransoletach. Zdecydowana większość zegarków do garnituru stanowią czasomierze posiadające skórzane paski, często w kolorach czerni, brązu, granatu czy bordo. Jak dobrać idealny zegarek klasyczny? Warto zwrócić uwagę na dopasowanie koloru paska zegarka do odcienia pasa do spodni oraz butów. Z kolei kolor tarczy zegarka często gentleman łączy kolorystycznie ze spinkami mankietów koszuli, czy klamrą pasa od spodni. Ogromny wybór eleganckich czasomierzy posiadają m.in. szwajcarskie marki Atlantic i Adriatica.

Prostota i minimalizm oznaką dobrego gustu, smaku

Zegarki klasyczne charakteryzują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami koperty, ok. 40mm. Zdecydowana większość z nich posiada jasne, czytelne tarcze, niekiedy zdobione przez giloszowanie, bądź komplikację Open heart. Wskazówki i indeksy są wąskie i subtelne. Wszystko po to, by nie rzucać się zbytnio w oczy, aby nie przyćmić eleganckiego looku. Czyste, przejrzyste tarcze zegarków klasycznych często zdobi jedynie datownik. Zegarek elegancki jest zaprojektowany tak, aby z łatwością mieścił się pod mankietem koszuli. Często czasomierze eleganckie posiadają niewielkie wodoodporności na poziomie 30, 50m, gdyż służą jako ekskluzywny dodatek, który nie nadaje się do uprawiania z nim sportów wodnych itp., ale głównie do ozdoby i wskazywania czasu.

Charakterystyka eleganckich zegarków

Wśród zegarków typowo eleganckich wyróżnić można czasomierze zarówno kwarcowe, jak i mechaniczne (automatyczne i nakręcane za pomocą koronki). Zegarki kwarcowe są częściej wybierane ze względu na ich bardziej przystępną cenę przez wszystkie grupy społeczne, cieszą się powodzeniem m.in. wśród nauczycieli, artystów, muzyków, czy np. urzędników. Z kolei czasomierze mechaniczne są popularne wśród możnych tego świata, gdyż kojarzą się z luksusem, prestiżem i klasą. Zegarki mechaniczne są w większości wykonywane w znanych japońskich, bądź szwajcarskich manufakturach, przy użyciu najlepszej jakości materiałów. Często posiadają szafirowe, odporne na zarysowania szkiełka, dzięki którym zegarek pozostaje na długie lata w nienaruszonym stanie. Co więcej można w tych czasomierzach spotkać także szereg ,,ozdobników" tarczy typu: subtarcze chronografu, wskaźniki faz księżyca, repetytory i inne.  Zegarki eleganckie, które można określić jako luksusowe często wykonywane są z żółtego, bądź białego złota, ceramiki, lub przy użyciu znakomitej jakości skór zwierzęcych. Często takie zegarki zdobią także cenne kamienie np. diamenty.