atlantic zegarki damskie na bransolecie 

zegarki męskie atlantic na bransolecie

Czasomierz Atlantic czy Atlantik - Historia zegarków Atlantic

Atlantic to dziś bodajże najsłynniejsza w Polsce szwajcarska firma produkująca zegarki. Genezy marki doszukać się można w roku 1888 w Bettlach, koło Grenchen w Szwajcarii. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Eduarda Kummera. Początkowo nosiło nazwę Eduard Kummer Bettlach (EKB), z czasem zmienioną na AtlanticAtlantic do początku lat 30-tych trudnił się produkcją i dostarczaniem podzespołów dla innych znanych marek (Certina, Longines). W roku 1932 firma rozpoczęła produkcję własnych czasomierzy już z logo Atlantic. Były to wodoszczelne zegarki, wtedy - jedne z pierwszych na świecie. W latach 50-tych XX wieku Atlantic wynalazł (stworzył)  mechanizm szybkiej zmiany daty, przesuwu datownika za pomocą koronki (wynalazek porównywalny z wynalezieniem koronki przez firmę Patek Philippe). Dziś praktycznie każda marka sięga po rozwiązanie zrodzone w stajni Atlantica. Najpopularniejszą serią zegarków Atlantic jest linia oznaczona dopiskiem WorldmasterZegarki Atlantic po raz pierwszy zawitały do Polski w roku 1950. Od 1965-go do początku lat 90-tych ubiegłego stulecia, zegarki te należały do najlepiej sprzedających się na rynku polskim. W 2007-ym roku Krzysztof Hołowczyc został ambasadorem marki Atlantic w Polsce, a od lutego 2009 - w Europie. Ambasadorką marki na świecie jest Christina Surer.

pokaż więcej

Atlantic

Luksus i prestiż jako znaki rozpoznawcze marki zegarkowej Atlantic Swiss Made

Na markę Atlantic składa się wiele znakomitych kolekcji, których jest aż ponad 20. Znaleźć tu można zarówno modele typowo klasyczne i uniwersalne, z czytelnymi, eleganckimi tarczami, zachowanymi w minimalistycznym stylu, jak np. zegarki z serii Sealine, czy Seacrest, jak i te bardziej nawiązujące do nowoczesności i sportowego stylu (np. Seasport czy Seaflight). Zegarki Atlantic cechują się znakomitą jakością wykonania między innymi dzięki mechanizmom ETA czy RONDA. Ponadto każdy model posiada odporne na zarysowania, szafirowe szkło, które cechuje się także najwyższą wodoszczelnością. Zegarki marki Atlantic są oznaką luksusu i prestiżu. Wszyscy, którzy po nie sięgają mogą być pewni co do ich niezawodnosci i jakości. Szwajcarska precyzja wykonania w połączeniu z wiekową tradycją stawiają je na równi obok największych i najbardziej cenionych na świecie czasomierzy.

Atlantic Worldmaster - Automatyczne i mechaniczne zegarki ze szwajcarii

Jedną z pierwszych serii, które przyczyniły się do obecnej wielkości marki Atlantic jest linia Worldmaster. Zegarki z tej serii charakteryzują się prostotą i ukłonem w stronę klasyki. Zostały one wykonane z najlepszej jakości materiałów, przez co zyskały popularność i renomę wśród miłośników zegarków na całym świecie. Znaleźć wśród tych czasomierzy można zarówno modele na stalowych, niezwykle wytrzymałych bransoletach, jak i na starannie wykonanych skórzanych paskach. Kluczową rolę w zegarkach marki Atlantic odgrywają ich doskonałe
i precyzyjne mechanizmy, do których zaliczyć można mechanizm kwarcowy, nakręcany ruchem ręki właściciela mechanizm automatyczny oraz najstarszy z nich mechaniczny, który trzeba regularnie nakręcać. Zegarki z serii Worldmaster zostały stworzone na wzór pierwszych modeli tej marki, nawiązując stylistyką do dawnych lat, do których niejeden miłośnik zegarków chętnie wraca pamięcią. Dzięki temu mają wciąż ogromną rzeszę fanów. Linia zegarków Worldmaster to oprócz klasycznych modeli, także i te mające bardziej sportowy charakter. Chodzi tu o linię Chronograph Valjoux, do której zaliczyć można zegarki z funkcją precyzyjnie odmierzających czas chronografów.

Poczuj się pięknie i kobieco z zegarkami Atlantic Elegance

Serią, która zasługuje na uwagę jest linia Elegance, w skład której wchodzą kobiece zegarki  zachowane w minimalistycznym, wytwornym stylu. Linię tę cechuje tradycjonalizm i elegancka prostota. Smukłe i delikatne indeksy ozdobione są w niektórych przypadkach mieniącymi się cyrkoniami, dodając zegarkowi niepowtarzalnego uroku i piękna. Oprócz zdobiących tarczę kamyczków, Atlantic wprowadził też motywy kwiatowe, które dodają tarczy niesamowitego, oryginalnego charakteru. Zegarki z serii Elegance występują w kilku wariantach kolorystycznych, głównie w odcieniach złota i srebra i stanowią idealny dodatek do kobiecej garderoby.
Często zastępują biżuterię, lub podkreślają wytworną, kobiecą stylizację.

Szwajcarska jakość i styl zegarków Atlantic

Zegarki Atlantic to klasyczne czasomierze, którym towarzyszy jednak i duch nowoczesności. Czasomierze tej marki są wytworem wieloletniej pracy i tradycji opartej na doborze najlepszej jakości materiałów. Są oznaką dobrego gustu i smaku, a co  za tym idzie kojarzą się z ponadczasową elegancją i szwajcarską niezawodnością. 

Zegarki Atlantic