Zegarki Citizen - męskie i damskie

Zegarki Citizen

Zegarki Citizen - nowoczesność z domieszką klasyki

Citizen to japońska marka, słynąca na całym świecie z nowatorskich rozwiązań technologicznych, które to regularnie wprowadza i z doskonałym skutkiem stosuje w swych czasomierzach. Słowo "Citizen" - można tłumaczyć jako "Obywatel" - taką też nazwę nosił wyprodukowany w 1924 roku zegarek. Nazwa z czasem doskonale zaczęła wpasowywać się w myśl przewodnią marki. Nie tylko nieliczni i zamożni, ale praktycznie każdy obywatel świata mógł sobie pozwolić na zakup Citizena. Citizen jak mało która marka, potrafi uwiecznić i wykorzystać aktualne trendy, adaptując je w swych zegarkach. Z fascynacji podbojem kosmosu - powstają ultralekkie i wytrzymałe zegarki z tytanu (lata 70-te). W niespełna dekadę później (1976) pojawia się następna "perełka" - mechanizm solarny w zegarku. Początek lat 90-tych  przynosi kolejne zdobycze - Citizen tworzy zegarek sterowany drogą radiową - stając się pionierem branży i rozwiązań radiocontrolled. W roku 94 debiutuje mechanizm Eco-drive, po dziś dzien kultowy i kojarzony z marką. To rozwiązanie pozwala na ładowanie akumulatora światłem słonecznym i sztucznym, poprzez specjalną konstrukcję tarczy zegarka. Genialna technologia, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Citizen kolejny raz udowadnia, że nazwa zobowiązuje. Z pewnością nieraz jeszcze to potwierdzi - a przy tym  znów nas pozytywnie zaskoczy.  

W obrębie marki Citizen wyróżnić można szeroki wachlarz modeli skierowanych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Znaleźć tu można zegarki zachowane w typowo eleganckim stylu, pokryte złotem, czy ozdobione kryształkami,  ale też i bardziej sportowe modele, posiadające szereg przydatnych w terenie funkcji np. pozyskiwanie dokładnej godziny przy użyciu fal radiowych. Zegarki marki Citizen są wykonane z najdoskonalszej jakości materiałów m.in. z tytanu czy stali. Znaleźć tu można modele na skórzanych paskach, ale też i tych gumowych, które nie uczulają. Citizen stworzył markę zegarków łączących w sobie klasykę z nutą nowoczesnej elegancji i dobrego smaku.

pokaż więcej

Citizen

Solarna technologia przyszłości w czasomierzu Citizen Eco-Drive

Wśród zegarków japońskiej marki Citizen wyróżnić można modele działające przy użyciu technologii Eco- drive, która została specjalnie stworzona na potrzeby tej marki i stała się uznaną i porządaną technologią w zegarmistrzostwie. Eco- drive oznacza możliwość ładowania akumulatora zegarka światłem słonecznym lub nawet sztucznym, za pomocą specjalnie skonstruowanych paneli solarnych, znajdujących się pod tarczą zegarka. Panele te przetwarzają energię elektryczną i świetlną, a jej nadmiar magazynują, dzięki czemu zegarek posiada aż sześciomiesięczną rezerwę chodu. To pozwala bez trudu cieszyć się swoim czasomierzem, bez poświęcania mu jakiejśc szczególnej uwagi. Zegarek działa dla nas bez zarzutu, a my mamy się po prostu tym cieszyć. Technologię Eco- drive posiada wiele modeli zarówno męskich, jak i damskich, wśród których wyróżnić można serię Titanium i Chronograph. Do pierwszej z nch zaliczyć można modele tytanowe, które nie zawierają niklu, przez co są hipoalergiczne i niezwykle lekkie, a także wygodne. Modele z linii Chronograph posiadają jak sama nazwa wskazuje precyzyjnie odmierzające czas chronografy, które dodatkowo nadają zegarkom sportowego charakteru.

Zegarki Citizen seria Radio Controlled – niezawodność i radiowa precyzja

Na uwagę zasługuje seria zegarków Radio Controlled, używana przez markę Citizen. Jest to technologia dostrajania dokładnej godziny przy użyciu fal radiowych poprzez łączenie się z zegarami atomowymi, które są najbardziej precyzyjnymi na świecie wskaźnikami czasu. Za sprawą tej technologii zegarki Citizen są uważane za najdokładniejsze spośrod dostępnych na światowym rynku modeli czasomierzy. Linia zegarków Radio Controlled korzysta także z dobrodziejstw technologii Eco-drive tworząc duet doskonały.
Zegarki z technologią Radio Controlled charakteryzują się dużymi tarczami, a ich cyferblaty zdobią precyzyjnie odmierzające czas chronografy. Czas jest tu mierzony nawet z dokładnością do jednej setnej sekundy. Czasomierze z funkcją Radio Controlled są stworzone zarówno na stalowych, jak i tytanowych bransoletach, ale też i na gumowych, bądź skórzanych paskach. Szkiełka użyte w tych zegarkach to szafiry, odporne na zarysowania, mające  9 na 10 możliwych punktów w skali Mohsa.

Japońskie Zegarki Citizen to gwarancja najwyższej jakości

Czasomierze Citizen można także przyporządkować do serii: Citizen Super Titanum, Citizen Chrono, czy np. Citizen Leather. Pierwsza z wyżej wymienionych skupia w sobie zegarki wykonane z wytrzymałego tytanu, który jest budulcem elementów promów kosmicznych. Zegarki tytanowe są  nie tylko niezwykle odporne, ale też i lekkie oraz przede wszystkim hipoalergiczne.
Citizen Chrono – tutaj znaleźć można zegarki posiadające sportowy charaker, zachowane jednak w eleganckim i gustownie dobranym stylu. To modele zarówno praktyczne, jak i genialnie prezentujące się na rękach miłośników aktywnego spędzania czasu i nie tylko. Zegarki z serii Leather to czasomierze stworzone przy użyciu skórzanych pasków, chroniących użytkownika przed alergiami i delikatnie otulających nawet najbardziej wymagające nadgarstki.
W obrębie zegarków japońskiej marki Citizen znaleźć można także modele z automatycznym naciągiem, które ładują się wraz z ruchem ręki właściciela.

Zegarki damskie i męskie Citizen oznaką luksusu i dobrego smaku

Marka Citizen w doskonały sposób dba o miłośników zegarków tworząc dla nich modele niepowtarzalne, unikatowe, a przy tym także praktyczne i ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Modele męskie cechuje indywidualne podejście do potrzeb każdego lubiącego perfekcję i doskonałość pana, elegancki i ponadczasowy design oraz dbałość o szczegóły i dopracowanie elementów zegarków z niespotykaną starannością. Citizen tworzy własne rozwiązania i nie boi się wyzwań. Ich zegarki tytanowe są stworzone w uzyskanym tylko przez nich subtelnym, lekko szarym kolorze, natomiast kobiece w różowym złocie, którego nie znajdziecie w innych modelach zegarków. Jest to połączenie różu i żółci w genialny sposób stonowane i dopasowane, po to aby zaspokoić potrzeby estetyczne nawet najbardziej wytrawnych spojrzeń.

zegarki japońskie citizen