zegarek męski klasyczny timex

zegarek timex męski na bransolecie

Timex – amerykański zegarek, światowa renoma

Firma Timex została założona w 1854 r. jako Waterbury Clock w Naugatuck Valley w Connecticut. Podczas I wojny światowej firma rozpoczęła produkcję zegarków na rękę, a w 1933 na licencji Walta Disneya stworzyła pierwszy słynny zegarek z Myszką Miki. Podczas II wojny światowej nastąpiła zmiana nazwy na U.S. Time Company. W 1950 rozpoczęto produkcję zegarka naręcznego Timex, prezentowanego w serii reklam przedstawiających produkt poddawany różnym testom, jak np. zrzucenie z zapory Grand Coulee. Wkrótce firma zmieniła nazwę na Timex Corporation. Sprzedaż sięgnęła ponad 500 milionów zegarków. Oferta Timexa to szeroki wybór modeli damskich i męskich, również dziecięcych, przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Większość zegarków posiada specjalną funkcję podświetlenia tarczy uruchamianą dociśnięciem koronki – Timex Indiglo. Timex to marka bardzo popularna, symbol kojarzony z amerykańskim rynkiem, swoista ikona amerykańskości. Dość powiedzieć, że po Timexa sięgali prezydenci USA, George Bush Junior, Barack Obama. Zegarek Timex jest też jednym z najczęstszych bohaterów Hollywood, noszony przez rzesze bohaterów kina. 

pokaż więcej

Timex

Linie zegarków damskich dedykowanych dla kobiet

Marka Timex wprowadziła na rynek szereg różnych, ciekawych serii zegarków, które mają rzesze fanów i wielbicieli na całym świecie. Są tu modele dedykowane dla kobiet, mężczyzn, ale też i dzieci. Dużą grupę stanowią zegarki damskie, które zostały stworzone zarówno dla pań lubiących aktywny tryb życia, uprawiających różne sporty, jak i dla tych stawiających na klasykę i elegancję. Zegarki sportowe damskie wywodzące się z serii Timex Ironman to modele zachowane w typowo sportowym stylu. Mamy tu do czynienia z czasomierzami w różnych wariantach kolorystycznych i z bogatą ofertą wzorów. Ponadto zegarki damskie Timex Ironman nie służą tylko do odmierzania czasu, ale też i do zapisywania i liczenia okrążeń przebytych podczas określonej aktywności fizycznej. Zegarki z serii Ironman posiadają szereg technologicznych fukncji, dzięki którym aktywne panie z pewnośćią znajdą wśród nich swoich ulubieńców. Do innej grupy zegarków można zaliczyć czasomierze, których naczelnym zadaniem jest zdobić i zachwycać swoje właścicielki i oczywiście wskazywać im dokładnie godzinę. Można tu wyróżnić zegark wchodzące w skład takich linii jak np. Style Collection, Everyday Dress, Mary Jane Colour Updates, czy np. Sport Luxury Series With Crystals. Zegarki wchodzące w skład tych kolekcji cechuje elegancja, biżuteryjny styl i doskonała jakość wykonania. Można tu znaleźć modele stworzone dla potrzeb lubiących się wyróżniać pań, którym towarzyszą zdobne, plecione bransolety w kolorach srebra i złota. Miłośniczki czasomierzy mogą w obrębie kolekcji znaleźć zegarki o różnych kształtach tarcz, nie tylko okrągłych, ale też i tych rzadziej spotykanych typów np. tarcze prostokątne lub owalne. Niektóre spośród zegarków należących do wyżej wymienionych serii posiadają funkcję Indiglo, czyli funkcję podświetlania tarczy za pomocą dociśnięcia koronki.

Indiglo – fukcja wymyślona przez Timex'a

INDIGLO – to funkcja, która została stworzona przez Timex'a w 1992 roku, po to by ułatwić użytkownikom zegarków odczytanie godziny w warunkach to utrudniających, czyli w ciemności. Dzięki niej każdy może podświetlić sobie tarcze w każdym miejscu i czasie, w zależności od własnych potrzeb. Indiglo polega na pobudzeniu atomów fosforu za pomocą prądu, dzięki czemu dają one efekt warstwowego podświetlenia. Mechanizm kwarcowy obecny w zegarkach Timex tworzy napięcie elektryczne, które przyczynia się zarówno do wskazywania godziny, jak i podświetlenia tarczy zegarka.

Timex nie zapomina o ceniących klasykę mężczyznach –  seria Waterbury

Marka Timex stworzyła ogromną ofertę zegarków przeznaczonych dla różnych grup mężczyzn na całym świecie. Wśród nich wyróżnić można wiele serii dedykowanych określonym panom. Na uwagę zasługuje seria Waterbury, do której należą zegarki zachowane w klasycznym, eleganckim stylu ale też i sportowe modele. Modele Waterbury cechują się dużymi, wyraźnymi tarczami, na których widnieją afarbskie cyfry. Koperty zegarków zachowane są w różnych kolorach, podobnie jak i skórzane paski. Serię Waterbury podzielić można na linie Classic, Chronograph, czy Linear Chronograph. Do linii Waterbury Classic zaliczyć można zegarki zachowane w typowo klasycznym, eleganckim stylu. Są to modele nawiązujące do pierwszych zegarków stworzonych przez Timex'a. Zegarki linii Classic to prostota i minimalizm, uzyskane przy użyciu dużych, czytelnych tarcz i wygodnych skórzanych, bądź materiałowych pasków typu nato. Zegarki Waterbury Classic to modele tworzone również na stalowych bransoletach, w różnym typie i odcieniu (głównie złotym, srebrnym i czarnym). Zegarki wchodzące w skład linii Waterbury Chronograph to modele zawierające chronografy, dzięki którym osoby lubiące aktywny wypoczynek będą mogły dokładnie odmierzać czas wykonywanych przez siebie ćwiczeń.  Ciekawym pomysłem okazało się wprowadzenie przez Timexa linii zegarków Linear Chronograf, w skład której wchodzą zegarki posiadające Chronografy, mierzące czas wertykalnie. Takie nowatorskie rozwiązanie sprawiło, że Timex'y wchodzące w skład serii Waterbury Linear Chronograph cieszą się ogromnym powodzeniem wśród podążających za nowatorskimi rozwiązaniami miłośników zegarków. 

Timex Expedition -  stworzone dla fanów sportów ekstremalnych i nie tylko...

Serią cieszącą się ogromną popularnością jest Timex Expedition, linia przeznaczona dla mężczyzn lubiących aktywnie spędzać czas i uprawiających różne sporty, nawet te najbardziej ekstremalne. Znaleźć tu można zegarki cyfrowe i analogowe, które łączą w sobie elegancki wygląd z funkcjonalnością. Czasomierze z tej serii posiadają wiele przydatnych funcji typu stoper, termometr, wysokościomierz czy np. kompas. Zegarki Timex Expedition posiadają system Shock Resistant, dzięki któremu zegarek jest odporny na wstrząsy i uderzenia. Ponadto zegarki tej serii są stworzone z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają komfort noszenia, nie krępując przy tym ruchów ich właściela i ułatwiając mu osiąganie wyznaczonych przez siebie celów. Seria Timex Expedition oferuje swoim miłośnikom także zegarki przeznaczone do zwiedzania morskich głębin, tzw. nurki, posiadające nawet do 200atm wodoszczelności. Ciekawą funkcją tych czasomierzy jest głębokościomierz, dzięki któremu można mierzyć głębokość zanurzenia w równych odstępach czasu.

Timex Weekender – powiew młodości i świeżości

Marka Timex wyszła z ofertą także do ludzi młodych m.in. w serii Timex Weekender, w skład której wchodzą modele o prostych, wyraźnych tarczach, ozdobionych wielobarwnymi paskami. Są to paski typu Slip- thru, które w łatwy sposób można wymienić, przeplatając je przez sprzączki, znajdujące się na kopertach zegarków. Paski są stworzone w różnych kolorach i wzorach, można tu spotkać najróżniejsze motywy typu kwiatki, prążki czy kropki. Timex Weekender to seria stworzona zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak również i dla dzieci. Znajdują się tu modele zarówno zachowane w minimalistycznym stylu, jak i te ,,ozdobione'' chronografami.

Timex Machines – zegarki dla najmłodszych

 Marka Timex zadbała także o naszych milusińskich, tworząc zegarki dedykowane specjalnie dla dzieci w serii Timex Machines. Każda dziewczynka i każdy chłopiec znajdzie tu coś dla siebie. Bogactwo kolorów i wzorów oraz tarcze z umieszczonymi na nich bohaterami bajek zachwycą niejedno dziecięce oko. Do stworzenia zegarków dla najmłodszych marka Timex użyła miękkich i wygodnych pasków, które da  się dopasować do każdej, nawet bardzo drobnej rączki. Wśród zegarków chłopięcych królują odcienie zieleni, czy niebieskiego, ale też wzory moro, planety czy jaszczurki. Damskie modele z kolei zachowane są w barwach różu, czerwieni czy fioletu i ozdobione wzorami kwiatków, motyli czy serduszek. Wśród modeli zegarków dedykowanych dzieciom, znaleźć też można czasomierze, których znakiem rozpoznaczym jest bajkowa postać Snoopy'ego – sympatycznego pieska i jego przyjaciół. Seria ta nosi nazwę Timex x Peanuts.

Oferta Timexa to szeroki wybór modeli damskich i męskich,