zegarki Adriatica męskie i damskie

Zegarki Adriatica  Oficjalny sprzedawca zegarków

Szwajcarskie zegarki Adriatica Swiss Made - to brzmi dumnie

Adriatica to szwajcarskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją zegarków. Firma powstała w roku  1852 w Moutelier w Szwajcarii. Dzisiejsza Adriatica to początkowo - dwie firmy (Adria i Adriatica), które niesepełna dwie dekady po zakończeniu II wojny światowej połączyły się. Do roku 1949, zważywszy na wojenne zawieruchy, firmy nie prowadziły działalności. Obie firmy, zwłaszcza Adriatica, były popularne m.in. w Finlandii.

pokaż więcej

Adriatica

Do Polski zaczęto sprowadzać zegarki dopiero w 1990  po przełomie zwieńczonym upadkiem komunizmu, choć wcześniej już były dostępne nieoficjalnymi kanałami, budząc powszechne pożądanie. Producent oferuje zegarki męskie i damskie, o różnym stopniu formalności, sportowe i eleganckie. Zasadniczo opiera się na mechanizmach kwarcowych, ale sięga też po automatyczne i nakręcane. Od 1998 roku, przedsiębiorstwo Adriatica mieści się we włoskojęzycznym szwajcarskim kantonie Ticino, w miejscowości Dongio i jest własnością spółki PR & A Watch Sagl. Adriatica posiada oczywiście na tarczy dopisek SWISS MADE - jest zrzeszona w Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego FHS.

Adriatica zegarki męskie i damskie

Marka Adriatica została założona w latach 30-tych XX wieku w miasteczku Montilier, natomiast w Polsce pojawiła się w pierszej połowie lat 90-tych. Od początku powstania zegarki tej marki cieszyły się dużą popularnością i uznaniem, ze względu na ich tradycyjny, elegancki styli niezawodną, szwajcarską jakość. Również i dziś zegarki Adriatica cieszą się niesłabnącą popularnością i uznaniem miłośników zegarków na całym świecie. Dzieje się tak nie tylko za sprawą ich jakości i eleganckiego, wielowymiarowego stylu, ale też i dzięki rozsądnej cenie. Marka Adriatica tworzy zegarki zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Kolekcja czasomierzy Adriatica Classic oznaką elegancji i dobrego stylu

W zależności od wykonania i stylu zegarki można podzielić na kilka kolekcji. Jedną z nich jest kolekcja Classic, w skład której wchodzą zarówno zegarki damskie jak i męskie. Klasyczne zegarki marki Adriatica to czasomierze o eleganckich, zwykle przejrzystych cyferblatach, które zdobią jedynie datowniki lub rzadziej chronografy. Zegarki wchodzące w skłąd tej kolekcji mają zwykle stonowaną, uniwersalną kolorystykę, głównie przeważa srebro i złoto, czasem czerń, czy brąz. Można tu spotkać zarówno modele na skórzanych paskach, jak i stalowych bransoletach. Różnice pomiędzy męskimi i damskimi zegarkami z serii Classic są niewielkie. Głównie chodzi tu o wielkość tarcz, które jak łatwo się domyślić u mężczyzn są zdecydowanie większe, niż u kobiet. Przeznaczenie zegarków nie różni się, gdyż zarówno damskie jak i męskie modele są przeznaczone dla osób ceniących sobie elegancję, uniwesralizm i ponadczasowy styl.

Adriatica Titan. Tytan - tworzywo idealne na zegarek

Kolejną kolekcją jaką możemy wyróżnić w obrębie zegarków marki Adriatica jest seria Titan i Classic Titanum. Zegarki wchodzące w skład tej kolekcji charakteryzują się dużą lekkością i wytrzymałością. Dzięki temu, iż są dużo lżejsze od zegarków ze stali szlachetnej, zyskały grono miłośników na całym świecie. Zegarki wykonane z tytanu są idealną alternatywą dla ludzi zmagających się z różnymi uczuleniami, gdyż tytan nie zawiera niklu i jest całkowicie bezpieczny dla wrażliwej skóry.

Dla fanów wysokich lotów – seria zegarków Adriatica Aviator

Inną ciekawą kolekcją zegarków, którą posiada Adriatica jest seria Aviator. Czasomierze z tej serii stylistyką nawiązują do zegarków lotniczych, a ich cechą jest symbol lecącego samolotu umieszczony na tarczy oraz chronograf. Zegarki typu Aviator posiadają mineralne, utwardzane szkła oraz skórzane paski, wykonane z najlepszych materiałów. Seria Aviator jest stworzona nie tylko dla miłośników lotnictwa, ale też dla osób lubiących stary styl i klimat dawnych czasów. 

Adriatica World Champion – zegarki z duszą

Adriatica posiada w swoim zegarkowym składzie również kolekcjęWorld Champion powstałą w latach 60-tych, w skład której wchodzą zegarki z naciągiem automatycznym. Są to zegarki, które ładują się tzw. ruchem ręki właściciela. Ponadto ich cechą jest także giloszowana tarcza, która upiększa zegarek i sprawia, że nabiera on unikatowego, zapadającego w pamięć wyglądu. Technika giloszowania polega, w wielkim skrócie na nanoszeniu geometrycznych wzorów na tarczę zegarka za pomocą specjalnej maszyny, przypominając swym procesem grawerowanie. Wzory widoczne na zegarkach mogą zahipnotyzować i zachwycić niejedno nawet wybredne oko. Zegarki automatyczne to klasa i elegancja sama w sobie. Znaleźć w ich obrębie można zarówno modele na skórzanych paskach, jak i na stalowych bransoletach. Mechanizmy widoczne w serii Automatic to Eta i Sellita.

Sportowe oblicze zegarków Adriatica

Spośród zegarków marki Adriatica wyróżnić można również modele posiadające na swych tarczach Chronograf. Służy on głównie do precyzyjnego odmierzania czasu, jest czymś na kształt stopera, który możemy zatrzymać i wprawić w ruch w dowolnej chwili. Wizualnie zegarkiz chronografem cechują się małymi subtarczami, odmierzającymi sekundy, minuty czy godziny. Zegarki z funkcją chronografu pasują zarówno do sportowej jak i eleganckiej stylizacji. 

Mnogość w ofercie zegarków Adriatica

Adriatica to marka zegarków cechująca się ponadczasowym, eleganckim stylem i znakomitą, szwajcarską jakością. Zegarki tej marki za sprawą swojej różnorodności i niepowtarzalnego stylu cieszą się nie słabnącą popularnością zarówno wśród pewnych siebie, lubiących się wyróżniać kobiet, jak i stylowych, ceniących sobie jakość i niezawodność mężczyzn.

Zegarki Adriatica