Victorinox Wood – drewniane nożyki, niepowtarzalny design i dbałość o ekologię

Inną ciekawą serią noży oficerskich, które stworzyło Victorinox jest kolekcja Wood. Należą do niej duże scyzoryki wykonane z drewna, a dokładniej z drzewa orzechowego, pochodzącego z lasów rosnących w Europie. Jest to materiał w stu procentach odnawialny i przez to ekologiczny. Scyzoryki z kolekcji Wood cieszą się ogromną popuralnością, nie tylko ze względu na swój ciekawy, surowy wygląd, ale także za ich zalety ekologiczne. Modele drewniane to EvoWood, RangerWood i Forest Wood.

pokaż więcej

Kolekcja drewniana

Victorinox EvoWood – drewniany szwajcarski scyzoryk dla fana ekologii  

Szwajcarski scyzoryk Evolution Wood to model, który należy do średniej wielkości scyzoryków. Jego obudowa została wykonana z wytrzymałego drzewa orzechowego, które dodaje mu niezwykłego uroku i oryginalnego designu. Scyzoryki z serii EvoWood posiadają w zależności od modelu szereg ciekawych i przydatnych w codziennym życiu funkcji. Model Evolution Wood 10 posiada na przykład duże ostrze, otwieracze do kapsli i puszek, rozwiertak szpikulec i szydło itp. Model ułatwia także dbanie o paznokcie właściciela, gdyż posiada specjalny przyrząd do czyszczenia paznokci i pilniczek. Scyzoryk posiada kółko do kluczy, za pomocą którego można go mieć zawsze przy sobie, bez obaw o jego zgubienie. Nieco więcej funkcji posiada scyzoryk szwajcarski Evolution Wood S557, który również charakteryzuje się oryginalną drewnianą rękojeścią, na której widnieje logo Victorinox. Model posiada blokowane ostrze, duży śrubokręt gwiazdkowy Philips, klucz uniwersalny M3, M4 i M5, kombinerki, czy m.in. przecinak do drutu. To tylko część bogatych funkcji tego doskonałego narzędzia. Niebanalny design i doskonała jakość sprawia, że ze scyzorykiem Victorinox EvoWood możesz czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji.

Scyzoryk Victorinox RangerWood 55 nagrodzony za najlepszy design

Innym ciekawym modelem, należącym do kolekcji drewnianej szwajcarkich scyzoryków Victorinox jest RangerWood 55. Jego obudowa została wykonana z orzecha włoskiego, co pięknie prezentuje się w otoczeniu stalowych narzędzi. Scyzoryk ten należy do dużych i posiada 10 specjalistycznych narzędzi, ułatwiających wykonywanie codziennych czynności. Co ciekawe model Ranger Wood 55 zdobył w 2015 roku nagrodę Red Dot Award za najlepszy design. Scyzoryk RangerWood doskonale sprawdzi się dla miłośnika aktywnego spędzania czasu, który lubi sam radzić sobie z różnymi przeciwnościami. To doskonały pomysł na prezent dla prawdziwego majsterkowicza, gdyż posiada m.in. duże, blokowane ostrze, przyrząd do zdejmowania izolacji, piłę do drewna, czy m.in. otwieracze do puszek i kapsli, zakończone śrubokrętami 3 i 5mm. Ze scyzorykiem RangerWood od Victorinox’a każdy miłośnik oryginalnych i niezwykle praktycznych gadżetów będzie czuł się spokojnie i komfortowo podczas różnego rodzaju wypraw w nieznane, czy podczas wykonywania zwyczajnych domowych czynności.

ForestWood drewniany scyzoryk Victorinox dla miłośnika leśnych klimatów

Kolejnym dużym scyzorykiem szwajcarskim wykonanym przy użyciu drewna orzechowego jest Victorinox ForestWood. Jest to model, który posiada oprócz niebanalnego designu szereg praktycznych w codziennym życiu funkcji. Należą do nich m.in. duże, blokowane ostrze, otwieracze do puszek i kapski, zakończone śrubokrętami (małym 3mm i dużym 6mm) oraz piłka do drewna, czy przyrząd do zdejmowania izolacji. Oprócz tego model ten posiada szpikulec, rozwiertak oraz korkociąg. Wszystkie funkcje tego praktycznego narzędzia pozwalają radzić sobie w każdych warunkach i wychodzić cało z każdej opresji. Scyzoryk wykonany z drewna jest doskonałym pomysłem na prezent dla miłośnika naturalnych, ekologicznych rozwiązań. Z dodatkowym grawerunkiem, (wykonanym na ostrzu) podarunek w postaci szwajcarskiego scyzoryka będzie z pewnością udany.