Scyzoryki Victorinox sklep 

Victorinox Swiss Made czyli szwajcarskie scyzoryki

Mało jest rzeczy słynnych z tego, że są słynne. Na pewno należą do tej grupy wielofunkcyjne i kompaktowe scyzoryki szwajcarskiego producenta Victorinox.  Gama szwajcarskich noży oficerskich powstała już w 1897 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija. Wszystkie scyzoryki to narzędzia survivalowe:  mistrzowie wielozadaniowości, którzy sprawdzą się w każdej sytuacji. W wersji podstawowej stanowią precyzyjne i solidne narzędzia tnące, a ich najbardziej zaawansowane odmiany umożliwiły podróże w przestrzeni kosmicznej i naprawę silników. Dość powiedzieć, że jeśli sięgał po nie sam MacGyver – serialowy Picasso majsterkowania, to marka Victorinox i jej niezawodne scyzoryki – to musi być światowy top.

Historia powstania marki Victorinox - producenta szwajcarskich wielofunkcyjnych scyzoryków

Początki firmy Victorinox sięgają roku 1884, kiedy to Karl Elsener otworzył w Ibach w Szwajcarii warsztat produkujący noże.

pokaż więcej

Scyzoryki Victorinox

Ku pamięci zmarłej matki -Victorii w 1909 roku Elsener nazwał od jej imienia markę, której symbolem stał się odtąd znak tarczy i krzyża. Znak ten jest w pełni zastrzeżony przez firmę i zarejestrowany w ponad 120 krajach. Szwajcarskie scyzoryki stopniowo zyskiwały coraz to większą popularność na świecie. W 1945 roku po noże te chętnie sięgali stacjonujący w Europie amerykańscy żołnierze, którzy traktowali je jako swego rodzaju pamiątkę z wojny. W latach 80. XX wieku szwajcarski scyzoryk należał do nieodłącznych atrybutów bohatera kultowego serialu Mac Gyver, który dzięki niemu wychodził cało z każdej opresji. W roku 1891 Karl Elsener zakłada Stowarzyszenie Szwajcarskich Producentów Noży i podejmuje się realizacji noży oficerskich dla armii szwajcarskiej. Od 1921 roku przedsiębiorstwo Elsenera zyskuje nazwę Victorinox, powstałą z połączenia słów ,,Victoria” i ,,Inox” (międzynarodowe oznaczenie stali nierdzewnej). Warto wspomnieć o tym, że w 1968 roku Szwajcarski Nóż Oficerski staje się jednym z eksponatów niezwykle cenionego muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Nielada sławę i popularność przyniosło szwajcarskiemu scyzorykowi użycie go przez astronautów NASA podczas wyprawy w kosmos w 1986 roku. Wtedy to padły znamienite słowa użyte przez jednego z astronautów - ,,Never leave the planet without one”, czyli ,,Nigdy nie opuszczaj planety bez niego”. Scyzorykiem Victorinox Chris Hadfield otworzył zablokowany właz do Sojuza na stacji kosmicznej Mir. Początków Victorinox’a w Polsce można upatrywać w 1993 roku, kiedy to powstaje oficjalne przedsiębiorstwo Victorinox Poland Sp. z o. o. W kolejnych latach marka poszerza swoją ofertę o produkcję bagaży, perfum, odzieży i zegarków.

Noże oficerskie w wersji kompaktowej - scyzoryki Victorinox

Scyzoryki Victorinox podzielić można ze względu na ich wielkość, czy w zależności od zastosowania. Wyróżniamy tu scyzoryki małe, średnie i duże. Te pierwsze wzorują się na nożach oficerskich, z tą różnicą, że stworzone zostały w wersji kompaktowej, przez co można je mieć zawsze pod ręką. Dzięki przymocowanym do nich kółkach, w prosty sposób można zamontować je do kluczy. Ciekawymi funkcjami, które posiadają te scyzoryki są m.in. klips na banknoty, USB stick, czy chociażby dioda LED.

Victorinox Swiss Champ XAVT- spełnienie marzeń kolekcjonerów                           

          Wśród scyzoryków średniej wielkości, pasjonaci szwajcarskich noży mają do wyboru całą gamę różnych specjalistycznych funkcji. Najbardziej rozbudowanym modelem jest kolekcjonerski scyzoryk o nazwie Swiss Champ XAVT, któryposiada ich aż 83. Scyzoryk ten zwiera w sobie wszystko, co potrzebne jest nam w codziennym funkcjonowaniu. Jest zbudowany ze 118 części, które zamontowano ręcznie. Posiada wiele funkcji, o które wielu by go nawet nie podejrzewało. To już nie jest tylko szwajcarski nóż, ale wręcz urządzenie wielofunkcyjne. Swiss Champ XAVT posiada m.in. zegarek cyfrowy, stoper, wysokościomierz, barometr, termometr, przyrząd do zdejmowania izolacji, ostrze elektryka, kombinerki, budzik czy nawet szpatułkę farmaceutyczną. Scyzoryk ten to nie lada gratka dla każdego kolekcjonera genialnych, szwajcarskich perełek technicznych. Jedna rzecz, a zawiera w sobie tyle różnych przydatnych funckji. To klasa sama w sobie i z pewością każdy chciałby ten model mieć w swojej kolekcji. To wielofunkcyjne narzędzie pozwoli właścicielowi wyjść cało z każdej opresji, niczym kultowy MacGyver. Doskonale sprawdzi się jako niezawodny kompan podczas wypraww nieznane, ale też i ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Dostępne w naszym sklepie modele z serii SwissChamp są w pełni oryginalne i pochodzą od autoryzowanego producenta Victorinox. Każdy scyzoryk jest pakowany ze starannością w specjalne tekturowe pudełka. Zakupu można dokonać przez sklep internetowy www.zegart.pl oraz w sklepie stacjonarnym Topaz Jubiler, z siedzibą w Biłgoraju.

Classic Gold Ingot – szwajcarski scyzoryk Victorinox ze sztabką złota

Niezwykle oryginalnym scyzorykiem, oferowanym przez szwajcarską markę Victorinox jest model Classic Gold Ingot, z inkrustowaną 1-gramową sztabką złota. Ten niebanalny gadżet to nie lada gratka dla kolekcjonera nietypowych scyzoryków. Model serii Classic Gold Ingotnależy do małych scyzoryków, a jego czarna, lśniąca obudowa, doskonale prezentuje się w zestawieniu ze złotą sztabką. Ten gustowny i oryginalny szwajcarski scyzoryk posiada oprócz niepodważalnych walorów estetycznych również kilka potrzebnych w codziennym życiu funkcji. Należą do nich ostrze, nożyczki, pilniczek do paznokci z przyrządem do czyszczenia paznokci oraz pęseta. Model Classic Gold Ingot posiada także kółko, za które możemy go podpiąć np. do kluczy, czy stalowego łańcucha lub smyczy, które także oferuje Victorinox. Pozwala to na bezpieczne przechowywanie ulubionego scyzoryka, bez obaw o jego zgubienie. Scyzoryk Classic Gold Ingot to nie tylko przydatne urządzenie, które dba o schludny wygląd dłoni, ale też i swego rodzaju inwestycja. Sztabka złota wtopiona w obudowę dodaje mu oryginalnego charakteru, dzięki czemu kusi niejednego miłośnika niebanalnych rozwiązań. Victorinox Classic Gold Ingot może okazać się idealnym prezentem z okazji ważnej okazji np. Komunii, Chrztu, czy urodzin bądź imienin. Obdarowana osoba z pewnością będzie zachwycona tak interesującym prezentem, który jest zarówno praktyczny, jak i piękny. Mały scyzoryk szwajcarski Classic Gold Ingot posiada eleganckie pudełko prezentowe, które dodaje mu uroku.

Szwajcarski scyzoryk Victorinox Evolution dla majsterkowicza

Scyzoryki Victorinox Evolution to modele należące do średnich noży. W zależności od modelu posiadają różne specjalistyczne funkcje, ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Scyzoryki serii Evolution mają zarówno plastikowe, jak i drewniane obudowy. Można wśród nich wyróżnić modele o podstawowej ilości narzędzi oraz te bardziej rozbudowane, ułatwiające funkcjonowanie. Ze scyzorykami z serii Victorinox Evolution każda wykonywana czynność będzie przebiegać w przyjemny, prosty sposób. Te wielofunkcyjne narzędzia tnące umilą i uprzyjemnią różnego rodzaju wypady na łono natury. Osoba, która chociaż raz sięgnie po scyzoryk Victorinox, nie będzie już potrafiła bez niego żyć. Do podstawowych funkcji, którymi mogą poszczycić się modele serii Evolution należą ostrze małe i duże, otwieracz do puszek i kapsli, zakończone śrubokrętami, szpikulec, korkociąg, pęseta oraz wykałaczka. Niektóre modele wzbogacone zostały o piłkę do drewna, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom rzeźbienia w drewnie. Bardziej rozbudowane szwajcarskie nożyki, posiadają także przyrząd do zdejmowania izolacji, piłę i pilnik do metalu, lupkę zakończoną precyzyjnym śrubokrętem, klucz uniwersalny, czy m.in. skrobak do ryb z przyrządem do wyhaczania. Wszystkie funkcje szwajcarskich scyzoryków serii Evolution zostały stworzone z myślą o potrzebach każdej ,,złotej rączki”. Posiadając scyzoryk Victorinox Evolution każdy może być pewny co do jego niezawodności i wytrzymałości. Wysokiej jakości stal nierdzewna i dbałość o każdy szczegół to duet idealny oryginalnych szwajcarskich noży.

Victorinox HandyMan - wielofunkcyjny szwajcarski scyzoryk dla każdego

Niezbędny dla każdego majsterkowicza może okazać się scyzoryk szwajcarski Victorinox HandyMan. Przodkiem tego wielofunkcyjnego narzędzia tnącegojest szwajcarski nóż oficerski. HandyMan jest zaliczany do średniej wielkości noży i posiada szereg przydatnych funkcji, za sprawą których cieszy się ogromną popularnością. Należą do nich m.in. ostrze duże i małe, otwieracze do puszek i kapsli, zakończone śrubokrętami 3 i 6mm, korkociąg, czy m.in. hak wielofunkcyjny. Osobom, które lubią prace w warsztacie z pewnością przydadzą się kombinerki, przecinak do drutu, czy np. zaciskacz do ciężarków. Z kolei piły do drewna, czy metalu ułatwią wykonywanie skomplikowanych czynności przydomowych. Victorinox HandyMan to scyzoryk, który można zabrać ze sobą wszędzie. Sprawdzi się zarówno podczas domowych prac, jak i podczas wypraw w nieznane.

Scyzoryk Victorinox EvoGrip – możesz mu zaufać w trudnych warunkach

Szwajcarskie scyzoryki Victorinox Evolution Grip to modele średniej wielkości z nożyczkami. Motto kolekcji Evolution brzmi: ,,Stawiaj czoła wyzwaniom, poszerzaj horyzonty, rozwijaj się nieustannie…”. Ze scyzorykiem EvoGrip można wiele zdziałać, ponieważ posiada on dużą ilość przydatnych funkcji, do których można zaliczyć m.in. duże i małe ostrze, otwieracze do kapsli i do puszek, zakończone śrubokrętami, rozwiertak, szpikulec i szydło, nożyczki itp. Dodatkową zaletą scyzoryków Victorinox EvoGrip jest specjalnie wyprofilowana rękojeść, dająca komfort i zapewniająca stabilność. Niezależnie od potrzeb scyzoryk EvoGrip świetnie sprawdzi się jako prezent dla lubiącego aktywnie spędzać czas majsterkowicza, który lubi sam rozwiązywać różnego rodzaju przydomowe problemy. Wielofunkcyjne narzędzie od Victorinox’a sprawdzi się w każdych warunkach, także podczas wypadów w góry czy nad jezioro. Szwajcarski scyzoryk EvoGrip to prawdziwy przyjaciel, któremu możesz zaufać, bo on nigdy nie zawodzi.

Victorinox Pioneer Alox na co dzień

Victorinox Pioneer to kategoria średniej wielkości szwajcarskich scyzoryków, które posiadają oprócz wielu przydatnych w życiu codziennym narzędzi, również oryginalny wygląd. Uroku dodaje im ryflowana obudowa, wytłaczane z aluminium okładki są pokryte dodatkową warstwą ochronną, która nie ulega korozji. Dzięki temu scyzoryki z serii Pioneer Alox mogą służyć właścicielowi przez długie lata. Pioneer X Alox jest uznawany za pierwszy w historii kolekcji Pioneer nóż oficerski, posiadający precyzyjne nożyczki. Szwajcarskie scyzoryki serii Pioneer posiadają wiele funkcji ułatwiających wykonywanie różnego rodzaju czynności. Świetnie sprawdzą się podczas prac domowych, jak i zabrane ze sobą w teren. Alox’y posiadają także funkcje przydatne podczas prac w ogrodzie np. nóż do przycinania roślin, czy np. piłkę do drewna. Szwajcarski scyzoryk Victorinox Pioneer Alox to doskonały model dla miłośnika aktywnego spędzania czasu na łonie natury oraz majsterkowicza, który nie boi się sam stawiać czoła różnym wyzwaniom. Doskonała jakość wykonania w połączeniu z zaawansowaną konstrukcją sprawiają, że noże te cieszą się uznaniem wśród lubiących surivival i szukających wrażeń osób.

Dostępne w naszym sklepie modele szwajcarskich scyzoryków Pioneer Alox są w pełni oryginalne i pochodzą od autoryzowanego producenta Victorinox. Można je zakupić zarówno w sklepie internetowym – www.zegart.pl, jak i w sklepie stacjonarnym w Biłgoraju – Topaz Jubiler.