zegarki orient męskie i damskie Zegarki Orient Automatic Classic

Orient – klasa sama w sobie 

Firma Orient Watch Co. została założona w 1950 roku w Tokio jako producent zegarków naręcznych. Korzeniami sięga 1901 roku, wtedy to Shogoro Yoshida, założyciel, otworzył hurtownię zegarków w Ueno, handlowej dzielnicy w Tokio. W 1950 roku jako  „Orient” uruchomiono produkcję zegarków. Główną strategią marki jest produkcja zegarków, skupiając się na prestiżowych, wysokiej jakości zegarkach mechanicznych o napędzie automatycznym. Równolegle Orient ma w portfolio ofertę zegarków kwarcowych. Od czasu założenia w 1950 roku, firma Orient zaangażowała się głównie w konstruowanie mechanicznych zegarków i produkcję i udoskonalanie słynnych własnych mechanizmów In-House. Wraz z popularnymi modelami takimi jak "Grand Prix 100" (1964), "Fineness" ( 1967 ) czy "Power Reserve" (1996) zegarki marki Orient są zawsze na czele rozwoju technologicznego. Jakość wykonania mechanicznych Orientów jest niespotykanie wysoka, na tle konkurencji firma wypada doskonale. Same zegarki są długowieczne, dopracowane i w swych formach klasyczne na tyle, że epatują solidnością i budzą zaufanie.

Marka Orient oferuje szeroki wybór zegarków zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Znaleźć tu można modele zarówno kwarcowe, jak i automatyczne. Zegarki tej marki pasują do każdej stylizacji, są wykonane z użyciem najlepszej jakości materiałów, czym zaskarbiły sobie uznanie miłośników zegarków na całym świecie. Orienty są zachowane w klasycznym, eleganckim stylu, dzięki czemu sięgają po nie osoby pochodzące z różnych kręgów społecznych m.in. artyści, czy politycy. Orient to marka stworzona dla tych, którzy cenią sobie nienaganny, perfekcyjny styl i niskazitelny wygląd. Zegarki marki Orient są tworzone zarówno na eleganckich, stalowych bransoletach, jak i na znakomitej jakości materiałów skórzanych paskach. Niektóre z modeli zawierają odporne na zarysowania szafirowe szkiełka.

pokaż więcej

Orient

Automaty – ,,zegarki z duszą" od Orienta 

 Ogromną większość w obrębie marki stanowią zegarki z naciągiem automatycznym, tzw. zegarki z duszą. Posiadają one 40 godzinną rezerwę chodu, przez co zapewniają wygodę ich posiadaczowi. Spotkać tu można czasomierze o tarczach w kolorach czerni, bieli, zieleni, czy granatu. Należą do nich zegarki zwane wdzięcznie Bambino Open Heart, o nieco wypukłych tarczach, z elementem odkrywającym mechanizm,znajdującym się na cyferblacie zegarka. Stanowi on zarówno ozdobę, jak i pozwala śledzić pracę werku zegarka. Open Heart (otwarte serce) to element rozpoznawczy zeagarków Orient, który zachwyca niejednego wielbiciela oryginalnych czasomierzy.

Kobiece modele marki Orient

 Marka Orient to nie tylko zegarki stworzone z myślą o lubiących oryginalność mężczyznach, ale też skierowana do kobiet. Znaleźć tu można czasomierze o biżuteryjnych, pięknie zdobionych wzorach, ale także te o bardziej stonowanych, klasycznych. Niektóre z nich posiadają pokryte kryształkami tarcze lub element Open Heart (otwarte serce), co w znacznym stopniu podnosi walor estetyczny zegarka i sprawia, że nosząca go kobieta nie przejdzie nie zauważona. Damskie Orienty skupiają się w seriach Classic Automatic i Semi Skeleton. Orient to marka dla kobiet lubiących klasykę, z nutką nowoczesności. To zegarki charyzmatyczne, które dodadzą pazura każdej nawet codziennej stylizacji.

Orient Star Classic - oznaką wyrafinowanej prostoty i elegancji

W obrębie marki Orient wyróżnić można jej gałąź zwaną Orient Star. Należą do niej najbardziej prestiżowe i najdoskonalsze modele marki, które zapadają w pamięć nie jednemu miłośnikowi zegarków. Orient Star to zegarki,spośród których wyróżnić można kilka serii m.in. linię Classic, w skład której wchodzą czasomierze zachowane w klasycznym, minimalistycznym stylu. Jedynymi dodatkami zdobiącymi tarczę są datowniki, bądź wskaźniki rezerwy chodu. Zegarki te cechuje prostota, elegancja i wyrafinowany styl, dzięki którym Orienty są wybierane przez rzesze gentlemanów na całym świecie.

Orient Star Open Heart – zegarki z tworzone z sercem 

Inną linię Orient Star stanowią zegarki z wcześniej wspomnianą funkcją Open Heart. Modele te posiadają starannie wypolerowane szkiełka,  idealnie ukazując szczegóły widoczne na tarczy zegarka. Orient Star Open Heart to zegarki najwyższej jakości, z duszą, które od pierwszego założenia stają się najlepszym przyjacielem właściciela.

Dla fanów podniebnych podróży – Orient Star GMT

 Orient Star nie zapomniał też o gentlemanach aktywnie działających w różnych biznesowych branżach, którzy ,,latają po świecie". Dla nich powstała seria Orient Star GMT. Zegarki te pozwalają na odczyt godziny z trzech stref czasowych, przez co miłośnik wojaży zawsze będzie wiedział która jest aktualnie godzina w różnych częściach globu.

zegarki orient