Zegarki Seiko męskie i damskie
Zegarki Seiko – męskie i damskie

Zegarki Seiko - precyzja i jakość wykonania

Założona przez Kintaro Hattori w 1881 r. firma Seiko początkowo zajmowała się handlem biżuterią. W1892 r. Hattori zajął się produkcją zegarków w tokijskiej dzielnicy Ginza. Słowo „SEIKO” z jęz. japońskiego ma wskazywać na znakomitość  i sukces. Marka stała się jednym z najbardziej cenionych producentów zegarków męskich i damskich na świecie, towarzysząc nie tylko największym imprezom sportowym - olimpiady, mistrzostwa świata w piłce nożnej czy lekkoatletyczne MŚ, ale i mocno zaznaczyła swą obecność w Hollywood. Zegarki Seiko nosili Roger Moore i Sean Connery wcielając się w Jamesa Bonda, Martin Sheen w „Apokalipsie” czy Sigourney Weaver w „Obcym”. Obecnie ambasadorem marki jest Serb Novak Djokovic.
 W Seiko całość produkcji odbywa się wewnątrz firmy. Żadne podzespoły nie są produkowane w oderwaniu od producenta - przez podwykonawców. Wszystko po to, by mieć kontrolę nad jakością swoich produktów. Zegarki Seiko to zawsze spory kawał historii i gwarancja wysokiej jakości. 

pokaż więcej

Seiko

Seiko – marka, która nie spoczywa na laurach 

Dewiza marki Seiko brzmi Zawsze o krok przed resztą. Oznacza to, że zegarki Seiko są tworzone z pasją i ogromnym zaangażowaniem w każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Są to czasomierze, w których jakość i precyzja wykonania łączą się z niepowtarzalnym stylem i oryginalnością. Marka Seiko jest pionierem w stworzeniu modelu zegarka kwarcowego, a także wprowadzenia  na rynek technologii kinetic, co miało miejsce pod koniec lat 80- tych.Zegarki wykonywane są wewnątrz własnej manufaktury Seiko, przez co marka ciągle się rozwija i tworzy unikatowe czasomierze z największą starannością i przy użyciu nowoczesnych technologii. Seiko oferuje miłośnikom zegarków szereg różnych serii, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mamy do czynienia z modelami zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wyróżniamy w obrębie marki takie serie jak np. Seiko Presage, Prospex, Kinetic, Solar, Astron, Sportura, czy m.in. Divers.

Zegarki Seiko damskie i męskie

Presage – klasyka i elegancja w nowoczesnym wydaniu

Najpiękniejszą i najbardziej porządaną wśród kolekcjonerów czasomierzy jest seria Presage. Należą do niej zegarki zachowane w klasycznym, eleganckim stylu, działające na naciąg automatyczny (wprawiane w ruch ruchem ręki właściciela). Seria Presage cechuje się najlepszym mechanicznym zegarmistrzostwem jakie powstało w Japonii. Zegarki są tworzone z należytą starannością i przez mistrzów zegarmistrzowskiego fachu. Ciekawym rozwiązaniem po jakie sięgnęła marka Seiko jest użycie szkliwa jako powłoki tarczy zegarków, dzięki czemu nie traci ona swojego blasku i nie blaknie z czasem. Przykładem na potwierdzenie tych słów jest wykonany w 1895 roku zegarek kieszonkowy Time Keeper, o pokrytej emalią tarczy, która po dziś dzień zachowała swój biały kolor i dawny blask, nie ulegając przy tym korozji. W skład serii Seiko Presage wchodzą zegarki mechaniczne z naciągiem automatycznym, które można także dokręcać za pomocą koronki. Co ciekawe tarcze zegarków są emaliowane także ręcznie, podobnie jak nakładane indeksy. Seria Presage to czasomierze o trójwymiarowych tarczach, które uzyskały taki efekt po wcześniejszym  wypalaniu, ale też dzięki dodaniu to tarczy błękitnych wskazówek. Modele z serii Presage posiadają zarówno stalowe bransolety, jak i wykonane ze skóry krokodyla paski. W zegarkach mistrze zegarmistrzostwa zadbali o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, tworząc tym samym zegarki o znakomitej jakości i doskonałym wyglądzie, przez co cieszą się ogromną popularnością wśród klientów na całym świecie. Niektóre modele Presage zawierają wskaźnik rezerwy chodu, widoczny na tarczy. Dzięki temu czasomierz po ,,nakręceniu" może działać nie noszony nawet do 40 godzin. Spotkać można też w obrębie serii zegarki z chronografem, które nie dość, że ciekawie wyglądają, to i mierzą czas z niezwykłą dokładnością i precyzją. Seria Seiko Presage została stworzona z kunsztem i oddaniem japońskich rzemieślników, przez co cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród fanów czasomierzy na całym świecie.

Seiko Kinetic – zlepek mechanizmu kwarcowego z automatycznym

Serią zegarków Seiko należących do nowum technologicznego jest linia Seiko Kinetic Technologia ta polega na łączeniu w sobie cech mechanizmów kwarcowego z automatycznym. Polega to na tym, że zegarek podobnie jak automat nakręcany jest ruchem ręki właściciela, dzięki czemu obracający się wahnik wytwarza energię, z tym że nie służy ona (jak w automatach) do dociągania sprężyny (bo jej tutaj nie ma), ale skupia energię kinetyczną zamieniając na elektryczną. Tę z kolei magazynuje bateria, która wpływa na kwarc wywołując drgania. One z kolei za sprawą rezonatora kwarcowego są przeliczane i uaktualniają się w postaci  godziny. Dzięki temu zegarki kinetyczne wskazują godzinę z precyzyjną dokładnością, na wzór zegarków kwarcowych. Zegarki wchodzące w skład tej serii zachowują nawet do 6 miesięcy rezerwy chodu, jeśli są regularnie noszone. Technologia kinetic korzysta z przydatnych funkcji typu auto relay (zwana stanem uśpienia), czy perpetual calendar. Ta pierwsza polega na tym, że zegarek nawet odłożony na dłuższy czas, po ponownym poruszeniu go zaczyna wskazywać aktualną godzinę. Zegarek sam wprowadza się w stan uśpienia po 24 godzinach nie używania. Perpetual calendar z kolei to mechanizm, który uwzględnia lata przestępne, aż do 2100 roku. Dzięki tej funkcji właściciel nie musi ustawiać daty w zegarku z początkiem miesiąca, gdyż sama się ona dostosowuje. Zegarki kinetyczne nie potrzebują wymiany baterii, a co więcej łączą w sobie klasę zegarków automatycznych z niezawodnością czasomierzy kwarcowych.

Seiko Diver i Seiko Astron – stworzone do przekraczania granic 

 Ciekawym pomysłem było stworzenie serii zegarków przeznaczonych specjalnie dla nurków – Seiko Diver. Są to zegarki skierowane do osób lubiących aktywny tryb życia, ceniących sobie funkcjonalność zegarka połączoną z eleganckim i stylowym wyglądem. Po zegarki Seiko Diver chętnie sięgał legendarny agent 007, przyczyniając się do ich większego rozpowszechnienia na świecie. Seiko oferuje swoim fanom także serię skierowaną do wielbicieli podniebnych podróży i przekraczania różnych granic – Seiko Astron. Zegarki z tej serii są zasilane energią słoneczną i posiadają system GPS, który pozwala zsynchronizować czas z określoną strefą czasową. Czasomierze z serii Astron są zaprogramowane tak, aby rozpoznawać wszystkie 39 stref czasowych. Posiadają wskaźnik rezerwy chodu umieszczony na godzinie 10, status odbioru sygnałów z satelity, DST (czas letni/zimowy), wskaźnik mechanizmu on/off podczas lotu samolotem. Ponadto szkiełka zegarków są pokryte anty-refleksyjną powłoką, umożliwiającą korzystanie z zegarka nawet podczas ograniczonej widoczności. Pomagają w tym także fluoroscencyjne elementy umieszczone na tarczy zegarka. Seiko Astron to zegarki stworzone dla fanów podróży i poszukiwaczy przygód.

Kobiece zegarki od Seiko

Seiko tworzy nie tylko zegarki dla mężczyzn, ale też i dla kobiet. W obrębie tej grupy znaleźć można modele o niezwykle urzekających wzorach i o niezawodnej japońskiej jakośći wykonania. Są to zegarki kobiece, subtelne stworzone ze smakiem i w sposób wyważony, przez co zachwycają i kuszą swym pięknem nie jedno kobiece spojrzenie. Można tu wyróżnić zegarki wchodzące w skład serii Presage Coctail Automatic, Exclusive Diamonds, Classic czy chociażby Seiko Premier. Wszystkie te serie przeznaczone są dla pań lubiących bądź klasyczny, elegancki styl zegarka, charakteryzujący się minimalizmem i prostotą, bądź bardziej formalny, bogaty, często zdobiony kryształkami. Każda kobieta szukająca eleganckiego i najlepszej jakości czasomierza znajdzie tu coś dla siebie.

Zegarki Seiko - szeroki wybór modeli w promocyjnych cenach