VOSTOK EUROPE – unikatowe zegarki

Marka Vostok Europe została założona w 2003 roku przez dwa przedsiębiorstwa: Vilnius Koliz i Chystopol Watch Factory Vostok. Celem marki było stworzenie zegarków łączących w sobie nowoczesne technologie i oryginalny design. Już w 2004 roku, czyli rok od założenia Vostok Europe, na targach Baselworld, przedstawiono pierwszą kolekcję tych unikatowych czasomierzy. Składała się ona z 5 modeli, które nawiązywały do najważniejszych osiągnięć nauki Związku Radzieckiego. Jednym z nich był zegarek Vostok Europe K3 Submarine, który do dzisiaj jest bestsellerem marki. Litewska marka Vostok Europe szybko podbiła serca miłośników zegarków z około 30 krajów Europy i Stanów Zjednoczonych.

pokaż więcej

Vostok Europe

Oryginalne zegarki dla pasjonatów przygód

W roku 2009 Vostok Europe rozpoczęła współpracę z firmą Mb-Microtec, która zajmowała się produkcją tub trytowych. Owocem tej spółki był zegarek Ekranoplan, gdzie umieszczono technologię oświetlenia za pomocą trytu, dzięki której czasomierz posiadał niezwykle wyraźną intensywność podświetlenia, utrzymującą się nawet do 25 lat.

Motto marki zegarków Vostok Europe brzmi: ,,For going to extremes”, które oznacza dążenie do ekstremum, perfekcji i doskonałości. W 2014 roku tj. na 10-lecie firmy,  powstał pierwszy na świecie model zegarka z automatycznym mechanizmem chronometru NE88 z SII, inspirowany największym na świecie samolotem AN-225 Mriya. Model ten cieszy się ogromną popularnością wśród pilotów myśliwców F-16, załóg okrętów podwodnych itp.

Zegarki Vostok Europe mają swoich zwolenników również wśród osób zawodowo zajmujących się sportem. Między innymi w 2005 roku te innowacyjne czasomierze były używane do oficjalnych pomiarów podczas wyścigu od Murmańska do Władywostoku. Z kolei w 2012 roku litewski sportowiec Gintautas Igaris rozsławił model zegarka z serii Anchar na rajdzie Dakar. Inny model zegarka marki Vostok – Rocket Tritium, był testowany podczas wyprawy do wnętrza jaskini Krubera, uznawanej za drugą  spośród najgłębszych jaskiń na świecie. Od tego czasu marka wprowadziła nowe motto : ,,VE are the champions”, co oznacza przeświadczenie o niezawodności zegarków Vostok Europe w stosunku do innych marek. Ostatecznym dowodem na niezniszczalność zegarków tej marki jest model Lunokhod, który w 2013 roku został ,,wysłany” poza granicę stratosfery, na wysokość 16680 metrów (2 razy wyżej niż szczyt Mount Everest). Ten wysokiej klasy zegarek poradził sobie bez problemu z temperaturą sięgającą do - 44 stopni Celsjusza oraz z poziomem promieniowania 1200mkR/h.

Niezawodna technologia zegarków Vostok

Zegarki marki Vostok Europe to czasomierze dedykowane wszystkim ceniącym niezawodność mężczyznom i lubiącym oryginalność kobietom. Oprócz masywnych kopert wykonanych z najwyższej jakości stali szlachetnej i doskonale działających mechanizmów, te luksusowe czasomierze posiadają także unikatowy design, dzięki czemu każdy znajdziewśród nich coś dla siebie. Doskonale zaprojektowane modele, posiadają oryginalną stylistykę, ciekawe zestawienia kolorystyczne oraz wykazują się niezwykłą trwałością, m.in. posiadają utwardzane szkła mineralne. 

Znani i ambitni – ambasdorzy marki Vostok Europe

Ambasadorami marki Vostok Europe są m.in.: litewski strongman zawodowy Žydrunas Savickas (Big – Z), uznawany za najsilniejszego człowieka w Europie, czy np. Jurgis Kairys – znany i ceniony na świecie pilot akrobacyjny. Kolejną osobą reprezentującą litewską markę zegarków Vostok Europe jest kierowca rajdowy Benediktas Vanagas, zwycięzca rajdu Dakar.