POLSKIE ZEGARKI BŁONIE

Marka zegarków Błonie obejmuje modele unikatowe i ponadczasowe, które stylistyką nawiązują do lat 50 i 60 XX wieku. Jest to polska marka czasomierzy, która w 1956 roku zaczęła produkcję, zgodnie z ustaleniami ówczesnej władzy. Zegarki męskie Błonie zadebiutowały na naszym rodzimym rynku w 1960 roku, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pierwsze modele zegarków były tworzone z radzieckich części w miejscu zwanym Błonie- w dawnej fabryce zapałek. Kolejne serie zegarków męskich Błonie były tworzone już przy użyciu polskich częsci i mechanizmów.

pokaż więcej

Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Męskie Błonie

W ciągu około 10 lat funkcjonowania marka stworzyła ponad milion zegarków, wśród których popularnością cieszyły się m.in. seria ,,Lech”, czy ,,Bałtyk”. Na przełomie lat 70-tych zaprzestano wytwarzania męskich zegarków Błonie, jednak zostały one wskrzeszone w 2014 roku i po dziś dzień cieszą się ogromną popularnością wśród wielu panów. Ówczesne mechanizmy, w które opatrzono ,,Błoniaki” są japońskie i szwajcarskie, co daje pewność najwyższej jakości i precyzji działania.

Klasyczne zegarki męskie Błonie

Każdy zegarek męski wchodzący w skład linii ma w sobie ducha czasów PRL-u. Inspiracją do stworzenia serii Klasycznych zegarków Błonie były pierwsze produkowane modele. Zegarki męskie tej marki posiadają japońskie mechanizmy kwarcowe, co zapewnia doskonałą jakość i precyzję działania. Wśród modeli cieszących się dużą popularnością wyróżnić można tzw. ,,Zodiak”, dostępny w 4 wariantach, ,,Artezan”, ,,Delfin” (1,2 i 3), czy ,,Super”(od 1-6). Zegarki męskie Błonie w typie klasycznym charakteryzują się minimalizmem i prostotą. Modele posiadają charakterystyczne wypukłe szkła oraz niektóre z nich dodatkowe subtarczki kalendarza oraz wskazówkę sekundową zakończoną czerwonym grotem. Jedna z serii zegarków męskich – Delfin powstała dla wsparcia Fundacji MARE, która zajmuje się ochroną ekosystemów morskich, głównie naszego Bałtyku. Co ciekawe ze sprzedaży każego ,,Delfina” firma przekazuje 100 zł na tę fundację.

Limitowane polskie zegarki męskie Błonie

Dla miłośników oryginalnych i unikatowych zegarków powstały ,,Błoniaki” limitowane. Są to zegarki posiadające automatyczny mechanizm z charakterystycznym czerwonym, wahnikiem. Wśród limitowanych zegarków męskich Błonie wyróżnić można takie modele jak np. ,,Polan (1,2 i 3)”, czy ,,Jantar (1,2,3)”. Są to zegarki męskie na paskach wykonanych z wysokiej jakośći skóry oraz stalowych bransoletach. Posiadanie zegarka Błonie w wersji limitowanej to nielada gratka dla konesera zegarków, przykładowo każdy Jantar został wypuszczony na rynek w liczbie jedynie 200 egzemplarzy.

Zegarki męskie Błonie ku pamięci Dywizjonu 300

W hołdzie lotnikom z Dywizjonu 300 walczącym w bitwie o Anglię, powstała seria zegarków Błonie BH300. Nawiązuje ona stylistyką do wyglądu lotniczych zegarów pokładowych. Zegarki męskie tej serii charakteryzują się stonowaną kolorystyką, w której dominują beże i brązy. Znakiem rozpoznawczym zegarków męskich Błonie BH300 jest wahnik w postaci samolotu Lancaster, który można obserwować przez przeszklony dekiel czasomierza. Zegarek męski Błonie BH300 może stać się idealnym prezentem dla polskiego patrioty, który ceni sobie rodzime tradycje i czuje sentyment do klimatu dawnych lat.

Zegart.pl – autoryzowany sklep marki zegarków Błonie

Dostępne w sklepie zegarki męskie są oryginalne i pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora. Każdy model posiada 2 letnią gwarancję i instrukcję w języku polskim oraz oryginalne pudełko i torebkę.