Seiko

Seiko - kwintesencja zegarka

 Seiko Holdings Corporation, czyli Seiko jest japońskim producentem zegarków cenionych na całym świecie i ze względu na swój niepowtarzalny styl i jakość – ochoczo wybieranych przez rzesze miłośników marki i osób, które szukają niezawodnego zegarka na lata. Przedsiębiorstwo powstało w 1881 roku, wtedy to Kintarō Hattori otworzył sklep i serwis zegarków w Tokio. Rok poźniej Hattori otwiera fabrykę Seikosha i jeszcze w tym samym roku rozpoczyna produkcję zegarów ściennych, 3 lata później – zegarków kieszonkowych. Zegarki japońskiego producenta to szeroka gama modeli i serii, począwszy na podstawowej linii doskonałych automatów z serii „5” i „5 Sport”, poprzez bardziej prestiżowe linie jak „Prospex” i „Presage”, sięgając ekstraklasy wśród sztuki zegarmistrzowskiej modelami „Grand Seiko” produkowanymi od 1960 r. Seiko słynie z kilku rzeczy, zegarków o charakterze sportowym z dokładnym pomiarem ułamków sekund - w 1964 roku marka zostaje oficjalnym dostawcą pomiaru czasu igrzysk olimpijskich w Tokio. Również z dbałości o każdy szczegół w droższych liniach eleganckich czasomierzy z linii Presage. 

Zegarki Seiko - rewolucja kwarcu 

 Także nowatorskie osiągnięcia i technologiczne nowinki nie są obce japońskiej marce. Seiko jako pierwsza firma produkuje zegarki kwarcowe (Seiko Astron) i przyczynia się do rewolucji kwarcowej (więcej na ten temat tu), która zatrzęsie branżą na całym świecie.  W latach 80-tych w naręcznych zegarkach Seiko pojawiają się takie nowinki jak dyktafon czy nawet tuner telewizyjny. Seiko ma nawet w ofercie modele oparte o wyświetlacz typu E-ink, genialne rozwiązanie, które stanowi podstawę wszystkich lepszych czytników e-book.

 Prawie 150-letnia tradycja gwarantuje, że sięgając po zegarki producenta niezależnie od upodobań – znajdziemy czasomierz, który nas zauroczy. Męskie zegarki Seiko to zarówno divery, sportowe i masywne, z dużą wodoszczelnością i wyraźnymi indeksami – jak i eleganckie garniturowce, nieraz z ozdobnikami typu open heart, czy nadzwyczaj starannie wykończonymi elementami tarcz. Seiko ma szereg sportowych zegarków, nawiązujących do lotnictwa, militariów, wojskowe Seiko są zawsze bardzo ciepło przyjmowane na rynku ze względu na swoje klasyczne detale, nawiązujące do zegarkowych pierwowzorów z okresu wojen.

 Damskie Seiko – może ustępują liczebnością modelom męskim, ale nie da się odmówić im szyku. Producent ceni klasykę, dla pań dedykowane linie nieraz posiadają mechanizmy automatyczne, a więc esencję zegarmistrzostwa. W większości Seiko tworzy eleganckie modele o charakterze stonowanej klasyki, unowocześnionej o współczesne detale. Sięgając po zegarki Seiko można być pewnym, że zastosowane materiały są przedniej jakości, firma jest uznana i ceniona, a jej wyroby to gwarancja jakości, solidności i doskonale wyważone proporcje cenowe.