Skórzany pasek do zegarka. Konserwacja i czyszczenie

 Zegarek to inwestycja na lata, dlatego warto dbać o elementy, wpływające na jego nienaganny wygląd. Wraz ze zbliżającym się latem i coraz większymi temperaturami, warto zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację skórzanego paska. Ciepło i zwiększona wilgotność skóry mogą powodować łatwiejsze brudzenie się tego materiału. Na szczęście czyszczenie skórzanego paska w zegarku nie jest pracochłonne, a daje spektakularne efekty.

Poznaj 3 proste kroki w dbaniu o skórzany pasek w zegarku i ciesz się estetycznym wyglądem czasomierza przez wiele lat.

Krok 1: Zapobiegaj

Aby pasek w zegarku zachował swój estetyczny wygląd, należy zadbać o jego codzienną pielęgnację. Zegarek, który towarzyszy nam na co dzień, jest nieustannie narażony na działanie wilgoci i zanieczyszczeń. Nie zwracanie uwagi na stan skórzanego paska nie tylko przyczyni się do nieprzyjemnego zapachu, ale także doprowadzi do zniszczeń, niemożliwych do naprawienia.

Na szczęście możemy skutecznie przedłużyć żywot skórzanego paska w zegarku, wprowadzając w życie kilka prostych nawyków.

Przede wszystkim, unikaj moczenia paska w wodzie i nie noś go podczas uprawiania sportu (w zegarkach sportowych najlepszym wyborem są paski gumowe lub kauczukowe, np. Casio G-SHOCK GMA-S140M-1AER). Pamiętaj także o zdejmowaniu zegarka na noc - wbrew pozorom wiele osób tego nie robi. Systematycznie czyść skórzany pasek - wystarczy, że przetrzesz go ściereczką z mikrofibry, dzięki czemu zapobiegniesz wnikaniu pyłów i kurzu w strukturę materiału.

Warto także zainwestować w skórzany pasek dobrej  jakości, dzięki czemu pomimo upływu czasu, będzie on mniej podatny na działanie czynników zewnętrznych. Ciekawą i wysokojakościową propozycją zegarków na skórzanym pasku są czasomierze Atlantic (np. Atlantic Worldmaster Automatic Art Deco 51752.41.65G).

Krok 2: Zastosuj odpowiednią pielęgnację

Oprócz codziennego dbania o skórzany pasek w zegarku, raz na jakiś czas, należy poświęcić trochę czasu na jego kompleksową pielęgnację. W przywróceniu nienagannej czystości pomoże specjalna pasta na bazie jednej łyżeczki wody i łyżeczki sody oczyszczonej. Tak powstały preparat należy nałożyć na obydwie strony paska i pozostawić na ok. 1h. Następnie, za pomocą ściereczki z mikrofibry usunąć nadmiar pasty i pozostawić do wyschnięcia. Pamiętaj, aby nie wystawiać mokrego skórzanego paska od zegarka na działanie promieni słonecznych. Zamiast tego, pozwól mu wyschnąć w temperaturze pokojowej z dala od okna i kaloryferów. Oczywiście, wtedy zegarek będzie schnął dłużej, ale zapobiegniesz powstaniu wybrzuszeń na skórze.

Krok 3: Pamiętaj o impregnacji

Impregnacja to jeden z najważniejszych aspektów dbania o skórzany pasek w zegarku. Wystarczy, że zaimpregnujemy materiał 2 razy w roku. Warto w tym celu zaopatrzyć się w wysokojakościowe preparaty konserwujące. Systematyczna impregnacja pozwoli zapobiegnąć mikropęknięciom, a także zniweluje dotychczasowe, drobne uszkodzenia w strukturze materiału.

Odpowiednie przechowywanie

Często zapominamy o odpowiednim przechowywaniu zegarka. Tymczasem, nawet nienoszony czasomierz jest narażony na uszkodzenia. Zegarki ze skórzanym paskiem nie powinny być odkładane w wilgotne lub nasłonecznione miejsce, dlatego unikaj przechowywania czasomierzy w pudełku na parapecie, w pobliżu kaloryfera. Nie zostawiaj go także w łazience i kuchni.

O skórzane paski w zegarkach warto dbać tak samo, jak o skórzane buty czy torebki, aby jak najdłużej zachowały swój piękny wygląd. Jeśli jesteś miłośnikiem zegarków na skórzanych paskach, ale obawiasz się noszenia ich w letnie miesiące, to warto pomyśleć o alternatywie. W ofercie Zegart znajdziesz nie tylko zachwycające zegarki na skórzanych paskach, ale także te na bransolecie lub z paskami z wysokojakościowego tworzywa sztucznego.

 

 

 

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię