Z inspiracji ikonicznym roleksem – zakup w oparciu o wygląd

 Przy wyborze  zegarka uderza mnogość wzorów. Niełatwo  wybrać coś, co będzie ciekawe, funkcjonalne i przyjazne cenowo na tyle, by cieszyć oko tak dziś jak i po latach użytkowania. Sugerujemy wtedy sięgnąć po sprawdzone wzorce od marek, uchodzących za zegarmistrzowskie legendy. Jednym z producentów, który tworzy i wyznacza wzorce zegarkowej urody - jest szwajcarski Rolex. Kolejne modele szybko stają się obiektem pożądania, a nieraz są też kamieniami milowymi w dziedzinie rozwoju wzornictwa i wchodzą do kanonu mody i kultury. Oto kilka zegarków oddających po części stylistykę szwajcarskiego giganta, które można nabyć w wielokrotnie niższych cenach, przy zachowaniu rozsądnej  jakości.

Rolex Presidential/ Day-date – Roamer Prime line Day-Date

 

Co ma ten typ zegarka charakterystycznego? Charakterystyczna jest bransoleta  trójrzędowa (typu uproszczony jubilee), ząbkowany pierścień, lupka powiększająca okienko datownika i wreszcie pole, na którym wyświetla się nazwa dnia tygodnia

Zegarek bez wątpienia kultowy, sięgali po niego prezydenci amerykańscy, gwiazdy sportu, zdobił nadgarstek serialowego bossa mafii w "Rodzinie Soprano".

Wzornictwo Day-Date  idealnie łączy masywność i czytelność codziennego zegarka z ekskluzywnością i połyskiem zegarka odświętnego.  Gdyby szukać „zegarka idealnego” to prezydencki Rolex byłby możliwie najbliżej tej definicji. Zegarki o podobnym charakterze z pewnością będą cieszyć oko. 

Roamer Prime line będzie bardzo dobrym wyborem z racji czerpania z morza tych cech. Zegarek wykonany z dobrych jakościowo komponentów, z ładnie ozdobionym i szanowanym za dokładność mechanizmem automatycznym na bazie ETA.  Roamer Prime Line posiada szafirowe szkło, koperta i bransoleta wykonane są ze stali szlachetnej. Koperta średniej wielkości doskonale sprawdza się przy średnich i grubszych nadgarstkach. Tarcza ozdobiona jest szlifem słonecznym, który sprawia, że kolor wiruje w zależności od kąta padania świateł, wydobywając całą gamę odcieni granatu i błękitu. Ząbkowany pierścień także wywołuje przykuwający uwagę "taniec" świateł. Z tym zegarkiem na nadgarstku nie można pozostać niezauważonym. 

Rolex Milgauss - Roamer Searock Automatic

 

Rolex Milgauss powstał w 1956 roku i jest odporny na działanie pola magnetycznego o sile do 1000 gausów. Temu też zawdzięcza swą nazwę – „mille” to po francusku „tysiąc”. Milgauss jest pierwszym zegarkiem tego typu i jednocześnie wyjątkowym połączeniem unikalnego designu z naukowym dziedzictwem.

Pomijając specjalistyczne aspekty modelu, wizualnie można mówić o zegarku czytelnym, dość ascetycznym i oszczędnym w formie. Gładki pierścień wypolerowany na wysoki połysk, reszta elementów na przemian z pełnym połyskiem, szczotkowana i matowiona – współtworzą zegarkowe „smaczki”, dodając uroku. To właśnie ta nieskrywana skromność i dopracowanie detali jednocześnie z wariacją w postaci pomarańczowej wskazówki - ożywiają ten zegarek i tworzą jego osobliwy charakter. W oczy rzuca się pomarańczowy sekundnik, kształtem przywodzącym na myśl błyskawicę.  

Propozycja od szwajcarskiej marki Roamer, przedstawiciel flagowej serii tego producenta – Roamer Searock Automatic 210633 41 75 20 - w sposób nienachlany sugeruje się formą Millgaussa, choć w tym przypadku nie jest to uderzające podobieństwo, a raczej ten nieuchwytny milgaussowski klimat. Jest butelkowa zieleń tarczy, jest pomarańczowy akcent na sekundniku (pioruna zabrakło), są ogniwka - ekskluzywnie połyskujące w środkowej części, dzięki zastosowaniu w stali specjalnych dodatków wągliku wolframu. Roamer Searock to zegarek, który można polecić z czystym sumieniem, i pochwalić należy za wysoką dbałośc o detale.

Powyższe przykłady niech będą zachętą, by wybierając zegarek nie kierować się chwilowym impulsem. Niech ten impuls i zauroczenie staną się bazą, początkiem drogi na etapie wybierania zegarka. Tylko wybierając z tzw. chłodną głową, zdając się na doświadczenie innych kultowych marek i podglądając ich wyroby -  mamy gwarancję, że nasz zegarek sprawi nam dużo radości i mimo zmiany modowych trendów - zawsze będzie uznany za stylowy. 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię