Zegarki z diamentami — wszystko, co musisz wiedzieć

 Zegarki z diamentami zdecydowanie dominują w ofercie skierowanej do płci pięknej. Zegarki te to coś więcej, niż zwykłe czasomierze — to efektowne ozdoby, które nadadzą każdej stylizacji elegancji i szyku. Czym kierować się przy zakupie zegarka zdobionego diamentami?

Zegarki z diamentami

Diamenty najczęściej spotkamy wśród zegarków oferowanych przez marki premium. Najbardziej popularnym zastosowaniem diamentów w zegarku jest wykorzystanie ich w postaci indeksu. Często spotykamy je także na kopercie zegarka. Największą zaletą biżuteryjnych zegarków jest to, iż świetnie skomponują się zarówno z wieczorową kreacją czy stonowaną stylizacją do pracy. Tego rodzaju dodatek potrafi odmienić całą stylizację i nadać jej niesamowitego szyku i klasy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka z diamentami?

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego zegarka z diamentami musimy dobrze zastanowić się nad naszym budżetem. Na rynku znajdziemy modele o różnym zakresie cenowym. Bez wątpienia, nie powinniśmy podejmować pochopnej decyzji i dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami i gustem.

Pytanie, jakie warto zadać sobie przed zakupem zegarka premium

 • Szukam zegarka na co dzień, czy czasomierza na specjalne okazje?
 • Stonowana klasyka czy blichtr? W zależności od naszego gustu możemy wybrać subtelny zegarek z diamentami np. Atlantic Super de Luxe Diamonds 29355.45.37 bądź zdecydować się na więcej blichtru.
 • Jaka marka tworzy zegarki, które wpasowują się w moje gusta?

Zegarek z diamentami - na jakie elementy zwrócić uwagę?

Diament to najdroższy i najpopularniejszy kamień szlachetny. Ten cenny surowiec powstaje w wyniku krystalizowania się węgla. Sam proces tworzenia się diamentów trwa od miliarda do 3 miliardów lat, na głębokości 300-400 km. pod poziomem morza. Wielkość diamentów mierzy się w karatach (1 karat to 0,2g). To właśnie rozmiar i ilość diamentów wpływają na cenę zegarka. Diamenty o nienagannym szlifie i czystości są droższe od kamieni o mniejszym połysku. Cena zegarka z diamentami zależna jest od czterech czynników:

 • karat —  masa kamieni,
 • czystość —  naturalne jest to, że diamenty mają wewnętrzne i zewnętrzne inkluzje, które wpływają na efekt załamania światła. Im mniej inkluzji tym cenniejszy diament.
 • barwa —  idealny diament jest przezroczysty. Takie perełki jednak trafiają się rzadko, dlatego im diament bielszy tym jego cena jest wyższa.
 • szlif — naturalny, surowy diament nie ma połysku. Ten szlachetny kamień nabiera go przy odpowiedniej obróbce. Idealnie wyszlifowany diament rozszczepia promienie świetlne. Im bardziej skomplikowany szlif, tym droższy jest diament. W zegarkach stosuje się najczęściej diamenty o okrągłym szlifie.

Tarcze zegarków z diamentami

Tarcze zegarków zdobionych diamentami mogą przybierać różne formy wykończenia. Jednak zdecydowanie  najbardziej urzekającym wykończeniem jest masa perłowa. Głębia kolorów sprawia, że tarcze z masy perłowej mienią się w świetle, co tworzy świetne połączenie z diamentami. Tarcze z masy perłowej mogę mieć różne odcienie, jednak najczęściej spotkamy je w odcieniu białym, kremowym lub srebrzystym.

Emaliowane tarcze również są estetyczne i przykuwają oko. Powstają w wyniku wypalania porcelanowej warstwy i polerowania. Ten rodzaj tarczy wykorzystywany jest w zegarkach bardziej przystępnych cenowo.

Zegarek z diamentami  — zwróć uwagę na certyfikat

Każdy diament dostępny w sprzedaży ma swój certyfikat  (GIA, HRD lub IGI), a także laserowo wygrawerowany numer identyfikacyjny. Na certyfikacie nie może zabraknąć:

 • numeru identyfikacyjnego,
 • liczby karatów,
 • barwy,
 • czystości,
 • wymiarów,
 • rodzaju, kształtu i parametrów szlifu.

Zachęcamy do zapoznania się z urzekającymi zegarkami z diamentami, znajdującymi się w naszej ofercie!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię