Scyzoryki Victorinox - stworzone dla myśliwych

Szwajcarska marka Victorinox nie zapomniała także o miłośnikach myślistwa. Stworzyła ona szereg modeli, które doskonale ułatwią pracę podczas patroszenia złowionej zwierzyny oraz będą pomocne przy opiece nad domowymi zwierzętami np. koniami. Seria scyzoryków szwajcarskich dla myśliwych to bogaty wybór dużych noży od Victorinox’a, które ułatwią wykonywanie codziennych prac w gospodarstwie lub podczas leśnych prac. Modele tej serii to oryginalne narzędzia, wykonane z najwyższą precyzją i starannością o każdy szczegół, po to by nigdy nie zawieść swojego właściciela. 

pokaż więcej

Myśliwstwo i łowiectwo

Victorinox RangerGrip – scyzoryk stworzony dla człowieka lasu

Scyzoryk szwajcarski RangerGrip to model stworzony z myślą o majsterkowiczach, którzy lubią sami radzić sobie z niekiedy trudnymi zadaniami życia codziennego. Jest to model dedykowany leśniczym oraz osobom, które lubią spędzać czas na łonie natury. Victorinox RangerGrip posiada szereg praktycznych funkcji, do których należą m.in. piła do drewna i duże blokowane ostrze z otworem na kciuk, dzięki któremu można je otwierać jedną ręką. Wygodne dwukomponentowe okładki zapewniają stabilność podczas trzymania scyzoryka. Nożyk szwajcarski Victorinox RangerGrip posiada dodatkowo otwieracze do puszek i kapsli, zakończone śrubokrętami 3 i 5mm. Dodatkowo model posiada rozwiertak, szpikulec i szydło oraz korkociąg, pęsetę i wykałaczkę. Przymocowane do scyzoryka kółko do kluczy pozwoli mieć swój ulubiony scyzoryk zawsze przy sobie.

Equestrian - szwajcarski scyzoryk Victorinox dla miłośników koni

          Victorinox przygotowało także model noża przeznaczonego specjalnie dla miłośników koni, zwany Equestrian. Posiada on 12 funkcji, z czego na pierwszy plan wyłania się narzędzie służące do czyszczenia końskich kopyt. To idealne narzędzie dla fanów jazdy konnej oraz hodowców koni i zwierząt kopytnych. Jest to nóż należący do dużych scyzoryków, który charakteryzuje się symbolem konia w podkowie, umieszczonym na poliamidowej obudowie. Ten niezwykle oryginalny szwajcarski scyzoryk posiada 12 funkcji, do których należą m.in. duże ostrze, otwieracz do puszek i kapsli, szpikulec, przyrząd do zdejmowania izolacji oraz piła do drewna. Ten oryginalny scyzoryk posiada dodatkowo kółko do kluczy, dzięki któremu nożyk będzie zawsze blisko swojego właściciela. Victorinox Equestrian to scyzoryk, który doskonale nada się jako prezent dla miłośnika jeździectwa oraz osoby, która ceni sobie wysokiej jakości szwajcarskie narzędzia. W połączeniu ze spersonalizowanym grawerunkiem Equestrian może stać się nie tylko idealną pamiątką, ale przede wszystkim niezwykle użytecznym w codziennej pracy narzędziem.

Hunter znaczy łowca - szwajcarski oryginalny scyzoryk Victorinox

          Innym ciekawym scyzorykiek, jaki stworzył Victorinox jest model Hunter, przeznaczony dla myśliwych. Obok narzędzia wielofunkcyjnego zawiera  przyrząd do patroszenia zwierzyny, czyli zaokrąglone ostrze. Hunter to nie lada gratka dla fanów leśnych wędrówek i odpoczynku na łonie natury. Scyzoryk nie dość, że służy, to i wygląda, gdyż zdobi go wizerunek dumnego jelenia. Jest to narzędzie niezbędne dla każdego myśliwego. Posiada on 12 funkcji, do których należą m.in. duże blokowane ostrze, piła do drewna, przyrząd do zdejmowania izolacji, otwieracze do kapsli i puszek, rozwiertak, korkociąg, wykałaczka i pęseta. Szwajcarski scyzoryk Hunter występuje najczęściej w kolorze czerwonym i zgniłej zieleni, i jest zaliczany do dużych noży. To doskonałe narzędzie z pewnością przyda się każdemu leśnikowi i obieżyświatowi, który nie umie usiedzieć w miejscu. Jego oryginalny, piękny design sprawia, że jest często wybierany przez myśliwych jako pomocne w pracy narzędzie. Victorinox Hunter może okazać się doskonałym prezentem dla fana leśnych przygód i survivalu. W połączeniu ze spersonalizowanym grawerem będzie świetną pamiątką i praktycznym narzędziem w jednym. 

Victorinox Huntsman – niezawodny szwajcarski scyzoryk

Huntsman to scyzoryk szwajcarski należący do średniej wielkości noży, który doskonale nada się jako pomocne narzędzie podczas różnego rodzaju wypadów w góry, na biwaki i leśne spacery. Posiada on wiele specjalistycznych funkcji, które ułatwiają radzenie sobie z trudnymi sytuacjami życia codziennego. Victorinox Huntsman sprawdzi się idealnie jako narzędzie do piłowania drewna, czy przecinania lin, podczas np. wspinaczki. Scyzoryk posiada 15 funkcji i jest kontynuacją legendy o nożach oficerskich używanych niegdyś przez szwajcarską armię. Do charakterystycznych funkcji, jakimi może poszczycić się ten znakomity scyzoryk należą m.in. duże i małe ostrze, otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, śrubokręty 3 i 6mm, przyrząd do zdejmowania izolacji oraz hak wielofunkcyjny itp. Victorinox Huntsman to scyzoryk, który nigdy nie zawodzi. Jest wykonany z najwyższą starannością i dbałością, po to sprostać każdemu nawet najbardziej trudnemu zadaniu. Ten średniej wielkości szwajcarski nożyk to doskonałe narzędzie tnące, które sprawdzi się jako prezent dla miłośnika obcowania z naturą, który posiada cechy majsterkowicza.

Victorinox TRAILMASTER - nie tylko nożyk

Victorinox Trailmaster to szwajcarski nóż, który należy do dużych scyzoryków, posiadających system blokowania liner-lock. Posiada on 12 specjalistycznych funkcji, np. duże ostrze, blokowany otwieracz do butelek, piła do drewna, otwieracz do puszek, przyrząd do zdejmowania izolacji, czy m.in. duży śrubokręt gwiazdkowy Philips. Poręczna obudowa zbudowana jest z poliamidu i występuje w różnych wariantach kolorystycznych, od czerwieni, przez niebieski, po wzór moro, widoczne w modelu Victorinox Trailmaster Camouf . Camouflage- to seria, do której należą noże oficerskie w stonowanych barwach, stapiające się z otoczeniem. Znaleźć tu można modele o barwach ziemi, morza, czy np. lasu. Ich  naczelnym zadaniem jest funkcja maskująca in. kamuflaż. Scyzoryki stworzono w różnych odcieniach wzoru moro, przez co nie tylko wtapiają się w otoczenie, ale też i zachwycają swoją formą. To modele oryginalne, które świetnie sprawdzą się podczas aktywnego spędzania czasu.

Scyzoryk Victorinox Trailmaster to model stworzony dla miłośników wędrówek i obcowania z naturą. Doskonale sprawdzi się także podczas radzenia sobie z sytuacjami życia codziennego, wymagającymi sprytu i działania ,,złotej rączki”.