Zegarki Citizen Eco-Drive

Eco-drive - ekologiczna i solarna technologia zegarków Citizen

Marka Citizen przygotowała dla swoich miłośników serię zegarków opartych na innowacyjnej technologii zwanej Eco-drive. Polega ona na ładowaniu akumulatora zegarka przy użyciu światła słonecznego lub sztucznego, przy pomocy specjalnie skonstruowanych paneli solarnych, umieszczonych pod tarczą czasomierza. Panele te przetwarzają energię elektryczną i świetlną, magazynując tym samym jej nadmiar, co pozwala na zachowanie około 6 miesięcy rezerwy chodu. Technologia ta umożliwia korzystanie z zegarka bez regularnych wizyt u zegarmistrza w celu wymiany baterii. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze i umożliwia korzystanie z czasomierza bez poświęcania mu nadmiernej uwagi.

pokaż więcej

Eco-Drive

Citizen Eco-drive – zegarki ładowane promieniami światła

Zegarki wchodzące w skład serii zwanej Eco-drive to zarówno modele przeznaczone dla kobiet, jak i mężczyzn. Mamy tu do czynienia z modelami, które łączą w sobie elegancję i klasykę z nowoczesnymi technologiami. Zegarki z serii Eco-drive są wykonane z najlepszej jakości materiałów, czym zaskarbiły sobie uznanie miłośników japońskich czasomierzy na całym świecie. Mamy w ofercie naszego sklepu Zegart.pl zarówno modele na stalowych, odpornych na korozję bransoletach, jak i tytanowe, które nadają zegarkowi lekkości i sprawiają, że jest on niezwykle wytrzymały i co ważne hipoalergiczny. Niektóre zegarki posiadają także pozłacane bransolety w kolorach żółtego i różowego złota.  Tarcze zegarków są często podświetlane, natomiast wskazówki i indeksy pokrywa warstwa luminescencyjna. Pozwala to na korzystanie z zegarka w warunkach o ograniczonej widoczności. Citizeny serii Eco-drive mają zarówno mineralne, odporne na uderzenia szkiełka, jak i szafirowe, nie rysujące się. Co więcej zegarki posiadają wodoodporność na poziomie 50, 100, a nawet 200 metrów. Pozwala to na dobranie odpowiedniego modelu, z którym można np. brać prysznic, czy nawet nurkować. Każdy miłośnik czasomierzy znajdzie wśród oferty odpowiedni dla siebie model.

Funkcjonalność i dokładność zegarków Citizen Eco-Drive

Zegarki marki Citizen Eco-drive posiadają szereg specjalistycznych funkcji. Jedną z nich jest Radio Controlled – technologia polegająca na dostrajaniu dokładnej godziny przy użyciu fal radiowych poprzez łączenie się z zegarami atomowymi, które są uznawane za najbardziej precyzyjne wskaźniki czasu na świecie. Technologia Radio Conrollled stawia Citizeny obok najdokładniejszych spośród dostępnych na światowym rynku modeli czasomierzy. Niektóre modele posiadają także chronografy, które odmierzają dokładnie czas, a także alarmy, datowniki, czy funkcję timera. Zegarki Citizen posiadają także funkcje wskazywania czasu w zależności od danej strefy czasowej. Pozwoli to na korzystanie z czasomierza podczas częstego podróżowania związanego z wykonywaną pracą, bądź zainteresowaniami.

Zegarki Citizen Eco-Drive - Lider wśród japońskich czasomierzy

Zegarki Eco-drive opierają się na najwyższej jakości, japońskich mechanizmach. Ze względu na doskonałą jakość i oryginalny, ciekawy design nadadzą charakteru każdej, zarówno casualowej, jak i formalnej stylizacji. Kobiece Citizeny posiadają często ozdobniki w postaci kryształków widniejących na cyferblatach, bądź dookoła nich, które ożywią każdą damską stylizację. Doskonała technologia w połączeniu z gustownym designem  i dbałością o najdrobniejsze szczegóły tworzą zegarmistrzowskie arcydzieło, po które chętnie sięgają klienci Zegart.pl.