nurek diver zegarki męskie

Fascynacja głębinami – zegarki w typie nurek diver

Podwodne życie od zawsze fascynowało badaczy i uczonych na całym świecie. Ten tajemniczy, nieodkryty do końca świat morskiej flory i fauny po dziś dzień ciekawi i zachwyca swoim ogromem. Jest to teren, który człowiek próbuje coraz to bardziej odkrywać. Dlatego właśnie producenci zegarków stworzyli serię czasomierzy skierowanych dla nurków oraz osób badających  i zwiedzających podwodny świat. Zegarki doskonale nadają się na też plaże.

pokaż więcej

Zegarki nurek diver

Miłośnicy zegarków dla nurków

Po zegarki typu nurek diver najczęściej sięgają poszukiwacze przygód w morskich głębinach, różnego rodzaju badacze mórz i oceanów, a także marynarze, czy rybacy. Coraz częsciej zegarki te zyskują popularność wśród amatorów pływania i nurkowania, którzy chcą czuć się pewnie i komfortowo podczas zwiedzania m.in. raf koralowych. Zegarki typu nurek diver były często używane w filmach o Jamesie Bondzie, dzięki czemu stały się ogromnie popularne wśród osób z różnych kręgów społecznych. Coraz częsciej nurki spotyka się na nadgarstkach eleganckich gentlemanów, które kontrastują z ich formalną stylizacją. Pozwalają tym samym nudny, nieco oklepany biurowy dress code ożywić i urozmaicić.

Najważniejsze funkcje diver'ów

Do najważniejszych funkcji zegarków nurek diver zaliczyć można ich dużą wodoodporność, która utrzymuje się na poziomie 100, 200, a w najbardziej zaawansowanych czasomierzach nawet 300 metrów. Pozwala to właścicielowi zegarka bez obaw korzystać z niego na każdej głębokości. Inną ważną funkcją, która cechuje zegarki typu nurek diver są duże i wyraźne indeksy oraz wskazówki świecące w ciemnościach. Dzięki temu użytkownik może w każdej chwili, niezależnie od stopnia zacienienia cieszyć się bez ograniczeń funkcjami zegarka. Dla zapewnienia większej szczelności czasomierza, zegarki nurek diver posiadają zakręcaną na gwint koronkę. Ważną funkcją dla nurków okazać się może także szeroki, obrotowy bezel, który posiada zaznaczoną przedziałkę minutową. Dzięki niemu użytkownik zegarka może odczytać moment, który potrzebuje do przystanków dekompresyjnych itp.

Wysoki poziom jakości zegarków typu nurek

Wizualnie zegarki męskie typu nurek diver są większych gabarytów, niż klasyczne zegarki. Posiadają one koperty liczące powyżej 42mm. Bransolety nurków są najczęściej wykonane z najlepszej jakości stali nierdzewnej, po to by nie ulegały uszkodzeniom podczas częstego kontaktu z wodą. Spotkać tu też można czasomierze na parcianych, bądź gumowych paskach, którym także nie straszne wilgotne, niesprzyjające środowisko. Duży wybór zegarków nurek diver posiada m.in. marka Seiko (Prospex diver), czy Citizen.

zegarki męskie dla nurków