Zegarki męskie sportowe

Zegarki dla aktywnie żyjących mężczyzn

Sport jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Wielu z nas regularnie uprawia dane aktywności fizyczne, ciesząc się przez to zdrowiem i smukłą sylwetką. Dlatego właśnie powstały zegarki sportowe, którym nadrzędnym celem jest usprawnienie funkcjonowania osobom aktywnie żyjącym i lubiącym ruch. Są to zegarki, które pomagają w odmierzaniu przebytych odległości, tętna, czy chociażby ilości spalonych kalorii.

pokaż więcej

Zegarki sportowe

Funkcje ułatwiające uprawianie aktywności fizycznych

Dużą grupę zegarków sportowych oferowanych przez zegart.pl stanowią modele męskie. Posiadają one szereg potrzebnych funkcji, które są niezwykle pomocne podczas uprawiania sportów. Jedną z nich jest chronograf, który pełni funkcję stopera w zegarku. Jest on umieszczony na tarczy zegarka i uruchamiany przyciskami zegarka, które każdy model posiada w specjalnie do tego przystosowanym miejscu. Chronograf pomaga precyzyjnie zmierzyć czas, nawet z dokładnością do ułamka sekundy. Jest to funckja przydatna dla biegaczy, lekkoatletów, ale też dla ćwiczących na siłowni osób.

Inne funkcje, którymi mogą poszczycić się zegarki sportowe obecne w naszym sklepie, to m.in. wysokościomierze, kompasy, termometry, czy nawet technologia Bluetooth. Dużą ilość ciekawych i niezwyle przydatnych funkcji posiadają zegarki marki G-Shock, które są dodatkowo odporne na wstrząsy i uszkodzenia. Marka ta tworzy zegarki na bazie najnowszej technologii, przez co nie straszne im trudne warunki otoczenia typu błoto, rdza, woda. Niektóre modele posiadają także funkcje mierzące puls (pulsometry), bądź kroki (krokomierze) przebyte w ciągu danego okresu czasu. Ciekawą funkcją jakie posiadają zegarki sportowe jest synchronizacja godziny przy użyciu fal radiowych z zegarem atomowym, przez co właściciel zegarka uzyskuje godzinę precyzyjną i niezwykle dokładną. Niektóre zegarki (np. seria Protrek) wskazują fazy księżyca i pływy.

Mężczyźni kochają sportowy styl

Zegarki sportowe męskie to czasomierze, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników aktywnego spędzania czasu, ale nie tylko. Kochają je także mężczyźni, którzy w zegarku cenią oryginalny, przykuwający wzrok wygląd. Zdecydowana większość osób jednak wybiera zegarek sportowy nie ze względu na wygląd, ale na funkcje. Wybierając zegarek sportowy należy zadać sobie pytanie czego od niego oczekujemy, do jakiej aktywności będzie nam on potrzebny. Dla fanów biegania, bądź jazdy na rowerze ciekawym rozwiązaniem będzie zegarek posiadający funkcje chronografu, krokomierza, czy m.in. pulsometru. Przydatne okażą się także zegarki posiadające technologię Bluetooth, dzięki której mamy możliwość zaplanowania określonej trasy w połączeniu zegarka z aplikacją w telefonie. Dla fanów podniebnych lotów preferujemy zegarki posiadające fuknkcję GPS, dzięki której mamy możliwość zsynchronizowania czasu z daną strefą czasową. Wiele z zegarków sportowych ma w swej budowie fluoroscencyjne elementy, dzięki którym widoczność poprawia się podczas korzystania z zegarka w zacienionych miejscach.

Sportowe zegarki - tworzone z pasją i zaangażowaniem

Zegarki sportowe męskie posiadają różnego rodzaju mechanizmy. Należą do nich m.in. kwarcowe, mechaniczne, solarne. Są to modele tworzone zarówno na stalowych bransoletach, jak i skórzanych, bądź gumowych, kauczukowych paskach. Mamy tu do czynienia z zegarkami o dużych wodoodpornościach, typu 100, 200m, które umożliwiają pływanie lub nawet nurkowanie. Zegarki sportowe męskie są tworzone przy użyciu najlepszej jakości materiałów, po to by zachować swój nienaganny wygląd i dokładność na wiele lat. W obrębie zegarków sportowych spotkać możemy modele w różnych wariantach kolorystycznych. Od klasycznych srebnych modeli, po stonowane czernie, przez bardziej odważne złote, aż do całkowicie kolorowych, wielobarwnych (jak np. G- Shock'i, czy zegarki marki Puma, Lorus itp.).

Męskie zegarki do biegania

Zegarki sportowe zostały stworzone z myślą o osobach uprawiających jogging. Ułatwiają one treningi, mobilizując do działania. Można wśród tej grupy znaleźć zegarki skierowane dla profesjonalnych biegaczy, jak i tych, którzy uprawiają ten sport hobbystycznie. Do biegania najlepszymi zegarkami będą takie, które posiadają gumowe, silikonowe paski, wykonane z najlepszej jakości materiałów. Wszystko po to by mężczyzna uprawiający jogging czuł się komfortowo i mógł przez to osiągać coraz to lepsze wyniki. Przykładami zegarków przeznaczonych dla biegaczy są Timex'y wchodzące w skład serii Ironman. Zegarki te mają funkcje mierzenia tępa biegu oraz zapamiętywania przebytego dystansu. Kolorowe paski dostępne w ofercie zegarków dla biegaczy podkreślą i ożywią każdą casualową, męską stylizację.