zegarki męskie pilot aviator

Lotnictwo - inspiracją dla zegarków

Zegarki pilot aviator dostępne w naszym sklepie internetowym są to modele nawiązujące stylistyką do lotnictwa. Jest to dziedzina, która od zawsze fascynowała i pociągała człowieka. Lotnictwo również stało się inspiracją dla twórców zegarków, którzy zaczęli tworzyć modele czasomierzy kojarzące się z podniebnymi podróżami. Zegarki lotnicze posiadają niezwykle precyzyjne mechanizmy i są wykonane z najlepszej jakości materiałów. Mamy wśród nich zegarki zarówno kwarcowe, mechaniczne, jak i solarne. Zegarki pilot aviator są wykonywane na stalowych bransoletach, jak również na skórzanych paskach. Większość z nich jest projektowana przy użyciu kolorów neutralnych, nie rzucających się zbytnio w oczy. Przeważają tu czernie, brązy, czy granaty.

pokaż więcej

Zegarki pilot aviator

Po czym poznać zegarki typu pilot, aviator?

Czasomierze zwane lotniczymi posiadają szereg przydatnych dla właściciela funkcji. Należą do nich m.in. system GPS, który umożliwia kontrolownie i zsynchronizowanie godziny, podczas przekraczania określonych stref czasowych. Dodatkowym ułatwieniem dla fanów podniebnych podróży jest pokrycie szkiełka anty-refleksyjną powłoką, dzięki czemu korzystanie z zegarka w warunkach ograniczonej widoczności jest łatwe i przyjemne. Niektóre, nieco bardziej zaawansowane czasomierze posiadają także tzw. suwak logarytmiczny. Jest to funkcja umożliwiająca obliczanie średniej prędkości lotu, a także wszelkich obliczeń, które służą do prowadzenia dokładnej nawigacji. Suwak logarytmiczny obecny w zegarkach typu pilot aviator pomaga określić także ilość zużycia paliwa, szybkość z jaką samolot wznosi się i opada, jaką przebył odległość, a także przelicza mile na kilometry.

Seiko Astron - dla fanów podniebnych podróży

Przykładem zegarków lotniczych dostępnych w naszym sklepie jest oferowana przez markę Seiko seria Astron. Zegarki wchodzące w skład tej serii są zasilane solarnie i mają wbudowany system GPS, który jest tak zaprogramowany, że odczytuje aż 39 stref czasowych i synchronizuje się z nimi. Co więcej zegarki Seiko Astron mają wbudowany wskaźnik rezerwy chodu, DST (czas letni/ czas zimowy), czy m.in. wskaźnik mechanizmu on/off, w momencie latania samolotem.

Zegarki pilot doskonałe na co dzień i od święta

Zegarki typu pilot aviator są to czasomierze, które cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników zegarków na całym świecie. To klasyka gatunku, której żaden kolekcjoner czasomierzy z pewnością nie ominie. Są to zegarki, które w doskonały sposób ożywią i podkreślą każdą męską stylizację. Świetnie sprawdzą się jako dopełnienie casualowego looku, do jeansów i koszulki, jak również przy bardziej oficjalnych okazjach, dodadzą charakteru formalnej stylizacji. Zegarki lotnicze są dedykowane nie tylko dla fanów podniebnych lotów, ale także dla osób ceniących sobie oryginalny, niepowatrzalny styl. Mowa tu o nauczycielach historii, fanach muzyki rockowej, podróżnikach i innych.