chronografy zegarki męskie

Chronograf - czym jest?

Aby przybliżyć temat zegarków z chronografem należy zacząć od tego, co to jest chronograf. W wielkim skrócie jest to funkcja w zegarku, dzięki której można odmierzać czas (sekundy, części setne sekund lub godziny). Zegarek, zwany chronografem to taki, który posiada na tarczy dodatkowe pierścienie wzbogacone o specjalną wskazówkę. Po naciśnięciu przycisku zlokalizowanego najczęściej z boku zegarka (czasem w innych miejscach) uruchamia się chronograf (tzw. analogowy stoper), który zaczyna precyzyjnie odmierzać czas. Ta dodatkowa komplikacja zegarka pozwala włączyć mierzenie określonych jednostek czasu i po dowolnym czasie je wyzerować.

pokaż więcej

Zegarki chronografy

Postaw na zegarek męski z chronografem

Zegarki z chronografem cieszą się dużą popularnością zarówno wśród mężczyzn oczekujących od zegarka nieskazitelnego, eleganckiego wyglądu, jak i tych panów, którzy pragną czasomierza o typowo sportowym charakterze. W ofercie naszego sklepu posiadamy szereg zegarków w typie chronografu. Są to modele zarówno analogowe, jak i cyfrowe, na których chronograf wygląda jak stoper.

Casio Edifice - połączenie elegancji i sportowego stylu

Jako przykład zegarków męskich, które posiadają chronografy można podać m.in. modele należące do marki Casio Edifice. Są to zegarki, które łączą w sobie sportowy luz z nutką elegancji. Znaleźć tu można zarówno zegarki na stalowych, doskonałej jakości bransoletach, jak i na skórzanych, czy gumowych paskach. Zegarki Edifice to doskonały pomysł na prezent dla aktywnych mężczyzn, którzy chcą posiadać czasomierz idealnie pasujący zarówno do biznesowej, jak i casualowej stylizacji.

Męskie chronografy od Lorusa

Kolejnym przykładem zegarków, które posiadają ogromny wybór zegarków z komplikacją chronografu są Lorusy. W skład marki wchodzą czasomierze skierowane do mężczyzn lubiących sport i aktywny wypoczynek. Większość chronografów marki Lorus ma wysoką wodoodporność na poziomie 100m, przez co doskonale nadają się dla panów lubiących np. pływanie, bądź dla tych mężczyzn, którzy chcą mieć pewność, że w wyniku zalania zegarek pozostanie w nienaruszonym stanie. W ofercie zegarków z chronografem ta japońska marka przygotowała czasomierze zarówno na skórzanych, jak i gumowych, wytrzymałych na trudne warunki otoczenia paskach. Każdy ceniący sobie wygodę i doskonałą japońską jakość mężczyzna znajdzie wśród oferty zegarków z chronografem coś dla siebie.