Zegarki męskie automatyczne

Automaty - zegarki z duszą

Zegarki z naciągiem automatycznym są bardzo często nazywane czasomierzami z duszą. Dzieje się tak dlatego, że ich mechanizm jest wprowadzany w ruch za sprawą poruszania ręką właściciela. Zegarek jest ,,budzony" przez noszącego go mężczyzne, który wyczuwa drganie mechanizmu. Działanie automatu polega na rozpędzaniu sprężyny, która wytwarza energię i odpowiada za pobudzenie do działania kół zębatych. Zespół tych kół napędza czasomierz. Zegarki z naciągiem automatycznym posiadają rezerwę chodu, nawet do 40 godzin (np. Orienty), dzięki czemu czasomierz prawidłowo wskazuje godzinę nie będąc noszonym.

pokaż więcej

Zegarki automatyczne

Dla kogo zegarek automatyczny?

Po zegarek z napędem automatycznym sięgają miłośnicy niebanalnych rozwiązań. Najczęściej wybór zegarka automatycznego wiąże się z tym do czego ma on służyć mężczyźnie. Wśród oferty zegarków dostępnych w zegart.pl posiadamy zarówno automaty o sportowym, jak i bardziej eleganckim charakterze. Każdy mężczyzna znajdzie tu coś dla siebie. Dużą grupę modeli zegarków typowo eleganckich z naciągiem automatycznym stanowią np. Orienty. Są to zegarki, które cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników zegarków ceniących nienaganny, nieskazitelny styl i perfekcyjną, japońską jakość. Orienty posiadają klasyczny, elegancki design, dzięki czemu cieszą się uznaniem wśród mężczyzn należących do różnych grup społecznych i zawodów np. polityków, artystów itp. Zegarki o naciągu automatycznym to czasomierze, które mają  specyficzny styl i oryginalny charakter przez co nadadzą się zarówno do casualowej, jak i bardziej formanej stylizacji. Świetnie prezentują się w towarzystwie eleganckiej koszuli i garnituru, jak również do jeansów i koszulki polo.

Dopasuj zegarek automatyczny do siebie

Zegarki mechaniczne o naciągu automatycznym posiadają doskonałej jakości skórzane paski, występujące w różnych kolorach. Najczęściej występują one w takich kolorach jak: czarny, brązowy, granatowy. Część automatów jest tworzona na paskach parcianych, w kolorach czerni, brązu, granatu czy m.in. oliwkowej zieleni. Są one niezwykle wytrzymałe i łączone z bardziej sportowymi automatami. Dzięki odporności na wodę i specjalnemu wykonaniu są przepuszczalne i pozwalają skórze oddychać. Zegarki automatyczne w dużej części tworzone są także na wysokiej jakości stalowych bransoletach. Zyskują one wówczas bardziej biżuteryjnego charakteru. Można wśród nich spotkać zarówno modele na bransoletach w kolorze srebrnym, jak i złotym. Zegarki o naciągu  automatycznym posiadają tarcze w kolorach czerni, bieli, granatu, czy np. zieleni. Bardziej klasyczne, stonowane modele zdobią jedynie datowniki, bądź komplikacja Open heart, która pozwala śledzić pracę mechanizmu zegarka. Automaty o charakterze sportowo- eleganckim posiadają na tarczach więcej funckji m.in. komplikację dzień/noc, wieczny kalendarz, czy np. wskaźnik rezerwy chodu.