Zegarki męskie Timex Waterbury

Timex Waterbury – tradycyjne zegarki amerykańskie

Zegarki Timex należące  do serii Waterbury to ukłon w stronę tradycji i długoletniej historii amerykańskiej marki, która początkowo nosiła nazwę Waterbury Clock. Są to zegarki zachowane w klasycznym, eleganckim stylu, jednak nie brakuje wśród nich także modeli o sportowym charakterze. Timex Waterbury to seria niezwykle popularna i ciesząca się uznaniem wśród miłośników czasomierzy z całego świata. Te amerykańskie zegarki dzielą się na liczne podserie, które są stworzone dla określonych koneserów czasomierzy.

pokaż więcej

Waterbury

Waterbury Classic –uniwersalne i ponadczasowe czasomierze  

Jedną z najchętniej wybieranych podserii zegarków marki Timex jest Waterbury Classic. W jej skład wchodzą modele czasomierzy zachowane w tradycyjnym, uniwersalnym stylu będące zegarkami analogowymi. Zegarki te posiadają okrągłe, niezwykle czytelne tarcze z umieszczonymi na nich indeksami w postaci cyfr arabskich. Całość zaprojektowano na paskach ze skóry naturalnej bądź stalowych, ozdobnych bransoletach. Waterbury Classic przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi ponadczasowych, eleganckich czasomierzy.

Sportowy charakter zegarków serii Timex Waterbury

Seria Waterbury to także zegarki o sportowym charakterze, posiadające chronografy (Timex Waterbury Chronograph), mierzące minuty, sekundy i ich setne. Posiadają one nieco większe w stosunku do klasycznych zegarków tarcze i doskonale ubogacą każdy codzienny look. Timex’y Waterbury to także modele posiadające chronograf linearny (Waterbury Linear Chronograph), działający za pomocą wertykalnie poruszającej się wskazówki. Mierzy on czas w interwałach wynoszących 30 minut. Niektóre czasomierze oferowane przez Timex’a są zachowane w militarnym, wojskowym stylu. Mowa tu o podserii Waterbury World Time i Waterbury Intelligent Quartz. W ich skład wchodzą zegarki, które posiadają szereg specjalistycznych funkcji np. czas światowy, czas dobowy, czy np. wskaźnik pór roku. Zegarki te mają dużą wodoodporność na poziomie 100m, dzięki czemu można z nimi pływać i nurkować na niewielkie głębokości. Cechą rozpoznawalną serii Waterbury IQ jest odrębny panel wskazujący czas 24- godzinny.

Waterbury Automatic – zegarki z duszą od Timex’a

Zegarki Timex Waterbury posiadają zarówno kwarcowe mechanizmy, jak i automatyczne, które należą do podserii Waterbury Automatic. Modele te są zachowane w klasycznym, garniturowym stylu, niekiedy ozdabia je datownik, bądź komplikacja Open heart. Seria Timex Waterbury to także zegarki o biżuteryjnym charakterze, które posiadają tarcze wysadzane naturalnymi kamieniami np. tygrysie oko itp. (Waterbury Legacy). Każdy ceniący elegancki styl gentleman oraz niejedna modna i dbająca o swój wygląd kobieta, z pewnością znajdzie wśród Timex’ów serii Waterbury odpowiedni dla siebie model zegarka.