ROAMER PRIMELINE

W 2003 roku marka Roamer, która poświęciła się tworzeniu modeli kwarcowych, powróciła do produkcji zegarków mechanicznych. Czasomierze są wykonywane w oparciu o sztuczną inteligencję, ale tylko do czasu, gdyż w końcowym etapie tworzenia zegarki Roamer Primeline są produkowane ręcznie, przez wysokiej klasy mistrzów zegarmistrzostwa. Roboty tworzą skorupę zegarka, któremu dopiero człowiek wkłada mechanizm – duszę. Zegarki Roamer Primeline to swego rodzaje dzieła sztuki zegarmistrzowskiej, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Zegarki Roamer Primeline – kunszt szwajcarskiego zegarmistrzostwa

Modele czasomierzy, należące do serii Primeline Daydate zostały wyposażone w wysokiej klasy szwajcarski mechanizm STP 4-13 (Swiss Technology Production), ładowany automatycznie, który opiera się na 26 kamieniach łożyskujących.

pokaż więcej

Primeline DayDate

Rezerwa chodu mechanizmu wynosi 44 godziny. Zegarki Roamer Primeline Daydate mają możliwość dokręcania koronką i posiadają funkcję stop sekundy, polegającą na zatrzymaniu działania sekundnika po wyciągnięciu koronki z koperty zegarka, by precyzyjnie ustawić czas. Roamery serii Primeline zostały wyposażone w podwójny datownik, wskazujący dni miesiąca i pełne nazwy dni tygodnia. Co więcej automatyczne Roamery posiadają przeszklony dekiel, poprzez który można śledzić pracę mechanizmu czasomierza.

Uniwersalne zegarki Roamer Primeline

Zegarki mechaniczne, o naciągu automatycznym oferowane przez markę Roamer to klasyka w nowoczesnym wydaniu. Modele te posiadają stalowe, wytrzymałe koperty, które osadzono na oryginalnej bransolecie, przypominającej klasyczną jubilee. Tarcze czasomierzy są czytelne i przejrzyste. Zdobi je widowiskowy szlif słoneczny oraz polerowane, nakładane indeksy godzinowe w postaci zwężających się do środka cyferblatu kresek. Co więcej na tarczach modeli Roamer Primeline Daydate, widnieją, jak sama nazwa wskazuje podwójne datowniki: jeden na godzinie trzeciej (dni miesiąca), a drugi w łukowatym okienku, między godziną jedenastą, a pierwszą (dni tygodnia). Odczyt dnia miesiąca ułatwia wypukła lupka, która dodaje tarczy oryginalnego wyglądu. Ponadczasowa stylistyka Roamer Primeline zachwyci niejedno wprawne oko.

Czasomierze Roamer Primeline dla miłośnika zegarków z duszą

Automatyczne zegarki Roamer to klasa sama w sobie. Modele cechuje doskonała szwajcarska jakość i niezawodność. Te luksusowe czasomierze posiadają szafirowe, odporne na zarysowania szkiełka, odznaczające się wysoką twardością w skali Mohsa. Co więcej szwajcarskie automaty Roamer Primeline posiadają stopień wodoszczelności – 50m, co umożliwia pływanie z czasomierzem, bez obaw o jego zalanie. Klasyczne zegarki na ozdobnych bransoletach podkreślą piękno i wyrafinowany charakter każdej męskiej stylizacji. Idealnie nadają się do noszenia na co dzień, gdyż ładują się wraz z ruchem nadgarstka właściciela.