Zegarki Casio Retro Vintage

Zegarki Casio Vintage – powrót do przeszłości

Zegarki należące do marki Casio w stylu Vintage powstały z myślą o miłośnikach czasomierzy sprzed lat, którzy z sentymentem wracają do  stylu lat 80- tych i 90- tych. Mamy w ofercie Zegart.pl czasomierze w stylu retro skierowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a nawet modele tzw. Unisex – pasujące do każdego, niezależnie od płci.

pokaż więcej

Retro Vintage

Dla każdego miłośnika stylu retro zegarki Casio Retro Vintage

Mamy tu do czynienia z zegarkami, które są wykonane ze stali szlachetnej i wygodnego tworzywa sztucznego. Modele z serii Casio Retro zostały zaprojektowane zarówno na bransoletkach, jak i  na skórzanych, czy gumowych paskach. Szkiełka zegarków z serii Vintage są mineralne lub hesalitowe, natomiast ich wodoodporność wynosi 30 lub 50 metrów. Są to modele, którym nie straszne są lekkie zachlapania.

Ponadczasowe, kultowe modele zegarków Casio Vintage

Obok czasomierzy o prostokątnych kopertach z monochromatycznym wyświetlaczem, występują także zegarki typowo okrągłe. Zegarki o prostokątnych tarczach posiadają szereg funkcji, przydatnych w codziennym życiu np. stoper, timer, kalendarz, alarm, a nawet kalkulator. Są to modele, które zostały odświeżone i unowocześnione przez dodanie do nich różnego rodzaju ozdobników w postaci diamentów zdobiących tarczę, czy np. wzoru moro. Warto wspomnieć, że kultowy zegarek Casio z kalkulatorem, o którym niegdyś marzyło niejedno dziecko, mieli na swoich nadgarstkach Marty McFly i doktor Emmet Brown – główni bohaterowie kultowego filmu ,,Powrót do przyszłości”. Wpłynęło to na jeszcze większe zainteresowanie zegarkami Casio, które cieszyły się wówczas ogromnym powodzeniem. Tak jest do dzisiaj i nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni. Marka Casio Vintage jest chętnie wybierana przez miłośników oldschoolowych czasomierzy, niezależnie od wieku. Seria Casio Retro to także modele o okrągłych i podłużnych cyferblatach, zachowane w klasycznym, prostym stylu. Są to modele biżuteryjne, które często zdobią siatkowe bransoletki w kolorach żółtego i różowego złota, srebra, czy np. czerni. Zegarki te to gratka dla miłośników tradycyjnego podejścia do kwestii zegarka. Są one ponadczasowe i uniwersalne, dzięki czemu doskonale podkreślą każdą casualową i elegancką stylizację.

Casio Vintage