automatyczne zegarki damskie

Automaty dla eleganckich kobiet

Zegarki nakręcane za pomocą ruchu ręki cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośniczek niebanalnych czasomierzy. Wybierają go często panie, które chcą posiadać zegarek oryginalny, ponadczasowy, nie wymagający zmiany baterii. Jest to ułatwienie dla żyjących pełnią życia kobiet, które nie chcą tracić czasu na wizyty u zegarmistrza. Elegancja i klasa, jakie epatują z zegarków automatycznych stawiają je na czele wśród najchętniej wybieranych zegarków wśród kobiet- polityków, bizneswoman, czy artystek. Poruszający się z każdym ruchem ręki mechanizm, jest wyczuwalny podczas codziennych czynności i często widoczny przez szklany dekiel. Dzięki temu posiadaczka zegarka o automatycznym naciągu ma wrażenie, że żyje on wraz z nią.

Automaty damskie mogą stać się idealnym uzupełnieniem każdej kobiecej stylizacji. Często doskonale współgrają z formalnym, oficjalnym lookiem, który wymaga nienagannej prezencji. Zegarki z naciągiem automatycznym są stworzone na kobiet ceniących klasykę, elegancję i doskonałą jakość wykonania. To zegarki dla kobiet z klasą, które wiedzą czego chcą i dla tych, które kochają piękne, ponadczasowe czasomierze.

pokaż więcej

Zegarki automatyczne

Zasada działania zegarka automatycznego

Zegarki mechaniczne z naciągiem automatycznym dostępne w naszym sklepie to czasomierze należące do takich marek jak np. Orient, Orient Star, czy Seiko. Są to zegarki, o których mówi się, że posiadają duszę. Zasada działania zegarka automatycznego z punktu widzenia właściciela jest bardzo prosta, gdyż wymaga jedynie ruchu jego ręki. Zegarek nakręca się za pomocą ruchu nadgarstkiem jego posiadacza, dzięki czemu sprężyna obecna w zegarku się rozpędza i wytwarzając energię, pobudza do działania koła zębate. One z kolei odpowiadają za napędzenie czasomierza. Zegarki o naciągu automatycznym posiadają bardzo często kilkudniową rezerwę chodu. Oznacza to, że wskazują dokładną godzinę nawet wtedy, kiedy pozostają nie noszone.

Kobiece zegarki automatyczne - charakterystyka

Automaty dla kobiet oferowane przez nasz sklep internetowy są zachowane zarówno w typowo eleganckim, jak również i w bardziej sportowym charakterze. Większość modeli zachowana jest w stonowanej, minimalistycznej stylistyce. Tarcze zegarków damskich nakręcanych ruchem ręki zdobią m.in. datowniki, bądź komplikacje Open heart, czy kryształki. Zegarki automaty skierowane do kobiet posiadają niewielkie tarcze, a ich bransolety są zachowane w barwach żółtego i różowego złota, srebra, czy wersji bikolor (łączonych kolorów). Niektóre modele zegarków posiadają skórzane paski, wykonane z najlepszej jakości skór zwierzęcych, w kolorach czerni, brązu, czy granatu.