nakręcane Zegarki męskie

Ponadczasowy styl zegarków nakręcanych męskich

 Zegarki mechaniczne z naciągiem ręcznym były znane już od początków zegarmistrzostwa. Początkowo wszystkie dotępne zegarki posiadały takie mechanizmy. Dopiero w późniejszych latach zegarki mechaniczne z ręcznym naciągiem zostały zastąpione przez automaty- nakręcana ruchem ręki właściciela, a później także i przez czasomierze kwarcowe. Mimo tego, że zegarki nakręcane za pomocą koronki były uważane za jedne z pierwszych czasomierzy, to po dziś dzień cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników zegarków na całym świecie. Co więcej posiadanie zegarka mechanicznego kojarzy się z luksusem i prestiżem i zyskuje zwolenników w większości wśród zamożnych obywateli. Są to zegarki uniwersalne i stworzone z pasją po to by przypaść do gustu niejednemu koneserowi. Zegarki tego typu pasują do każdej eleganckiej, formalnej stylizacji.

pokaż więcej

Zegarki nakręcane

Wygoda i trwałość zegarka o ręcznym naciągu

Czasomierze z naciągiem ręcznym trzeba regularnie nakręcać za pomocą koronki umieszczonej  na kopercie. To różni tego typu zegarki od czasomierzy mechanicznych automatycznych, które nakręcają się ruchem nadgarstka właściciela. Zegarki nakręcane nie posiadają baterii dzięki czemu można z nich korzystać bez dbałości o częste wizyty u zegarmistrza. Co więcej zegarki mechaniczne nakręcane są bardziej trwałe w stosunku do automatów, gdyż nie mają mogącego się złamać podczas upadku trzpienia, na którym osadzony jest wahnik.

Atlantic Worldmaster Mechanical jako przykład czasomierzy nakręcanych

Zegarki o naciągu ręcznym dostępne w naszym sklepie posiadają zarówno skórzane, wytrzymałe paski, jak również stalowe bransolety. Zdecydowaną większość stanowią modele należące do szwajcarskiej marki Atlantic. Zegarki o naciągu ręcznym wchodzą w skład topowej serii - Worldmaster (Mechanical). Są to czasomierze zachowane w klasycznym, eleganckim stylu. Czasomierze o naciągu ręcznym wchodzące w skład tej serii powstały na wzór pierwszych modeli Atlantica, przywołując tym samym ducha dawnych lat. Za sprawą tego wielu miłośników zegarków sięga po nie z senstymentu i z tęskonoty za dawnymi czasami. Ciekawym modelem zegarka nakręcanego, który posiadamy w ofercie zegart.pl jest limitowany model Atlantic Seaflight Skeleton. Czasomierz ten posiada oryginalną tarczę z widocznym na niej mechanizmem oraz przeszklony dekiel. Szkiełko zegarka jest szafirowe, co pozwala uniknąć rys i umożliwia zachowanie zegarka w nienagannym stanie przez wiele lat. Ze względu na najwyższej jakości mechanizmy i elementy budujące zegarki nakręcane mogą z powodzeniem stać się idealnym prezentem na wszelkiego rodzaju rocznice, Komunię, Śluby itp.