szwajcarskie Zegarki męskie

Kunszt zegarków szwajcarskich

Chyba wszyscy znamy powiedzenie ,,chodzić jak szwajcarski zegarek". Ten związek frazeologiczny oznacza, że coś działa w sposób dokładny, precyzyjny, niezawodnie, bez opóźnień. Z tymi cechami kojarzą się właśnie czasomierze powstające w Szwajcarii. Ich działanie jest oparte na zegarmistrzowskim kunszcie, który od wieków jest ulepszany i doskonalony, dzięki czemu możemy cieszyć się zegarkami- arcydziełami. Czasomierze te często przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a ich posiadanie wiąże się z tradycją i umiłowaniem doskonałych, szwajcarskich technologii. Zegarki szwajcarskie, które oferujemy w naszym sklepie internetowym są wykonane z najlepszej jakości materiałów przez co cieszą się ogromną popularnością wśród klientów zegart.pl.

pokaż więcej

Zegarki szwajcarskie

Atlantiki - luksus i elegancja

Główne marki pochodzenia szwajcarskiego oferowane przez nasz sklep internetowy to Atlantic i Adriatica. Zegarki męskie wchodzące w skład marki Atlantic są tworzone zarówno w typowo eleganckim, garniturowym stylu, jak również w nieco bardziej casualowym, sportowym. Do Atlanticów zachowanych w klasycznym, stonowanym stylu zaliczyć można serię m.in. serię Sealine, czy Seacrest. Czasomierze należące do tych serii posiadają czytelne, zachowane w minimalistycznym stylu tarcze. Idealnie nadają się dla mężczyzn ceniących sobie luksusowy styl i elegancję. Klasyczne czasomierze marki Atlantic podkreślą każdą oficjalną, biurową stylizację, świetnie sprawdzą się jako dodatek do koszuli i garnituru. Do bardziej codziennych, sportowych stylizacji doskonale nadadzą się Atlantiki z serii Seasport, czy Seaflight. Posiadają one chronografy zdobiące cyferblaty oraz datowniki, wszystko po to by ułatwić odmierzanie określonych czynności.

Adriatica - zadba o każdego mężczyznę

Dużą część szwajcarskich zegarków oferowanych przez zegart.pl stanowią czasomierze należące do marki Adriatica. Są one podzielone na kilka kolekcji, z których każda jest skierowana do określonego typu miłośników zegarków. Dla mężczyzn szukających w czasomierzu prostoty i elegancji Adriatica przygotowała modele z serii Classic. Są to zegarki o ponadczasowym, stonowanym stylu, których tarcze zdobią niekiedy datowniki, bądź chronografy. Znaleźć tu można zarówno modele na skórzanych paskach, jak i na stalowych bransoletach, zachowanych w klasycznych kolorach typu złoto, srebro. Paski najczęściej są zaprojektowane w kolorach czerni, brązu i granatu. Seria Classic doskonale sprawdzi się do eleganckiej, formalnej, męskiej styzlizacji. Adriatica stworzyła serię dedykowaną fanom lotnictwa - Aviator. W jej skład wchodzą zegarki, które posiadają symbol lecącego samolotu na tarczy oraz chronografy. To seria stworzona dla fanów podniebnych lotów, a także dla mężczyzn kochających styl vintage i klimat dawnych czasów.

Zegarki szwajcarskie - tworzone z sercem

Zegarki szwajcarskie dostępne w naszym sklepie internetowym posiadają najlepszej jakości mechanizmy typu Eta, Ronda czy Sellita. Szkiełka czasomierzy szwajcarskich są szafirowe (Atlantic, niektóre Adriatiki) oraz mineralne (niektóre Adriatiki). Pierwszy typ szkła pozwala zegarkowi zachować doskonały wygląd, bez szpecących tarczę rys. Z kolei szkiełka mineralne, są bardziej odporne na uderzenia, czy otarcia. Wśród zegarków szwajcarskich wyróżnić można zarówno modele kwarcowe, jak i mechaniczne (automaty i nakręcane za pomocą koronki). Często zegarki szwajcarskie są produkowane przy użyciu najcenniejszego i najbardziej pożądanego na świecie materiału - złota. Niektóre zegarki szwajcarskie, tak jak np. modele Adriatica z serii Titan są tworzone przy użyciu tytanu. Pozwala to użytkownikowi cieszyć się lekkością i wytrzymałością czasomierza. Ponadto zegarki tytanowe nie zawierają niklu, dzięki czemu nie uczulają i chronią nawet najbardziej wrażliwe nadgarstki.

Szwajcarskie czasomierze - tworzone z klasą i wyczuciem stylu

Zegarki szwajcarskie to klasa sama w sobie. Są ponadczasowe i uniwersalne, dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników czasomierzy na całym świecie. Szwajcarska precyzja z jaką wykonane są te zegarki, połączona z wiekową tradycją czynią z nich czasomierze, które są uznawane za najbardziej cenione wśród dostępnych na rynku zegarków. Szwajcarski zegarek to wciąż oznaka luksusu i prestiżu, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.