Zegarki Męskie G-shock

Męski zegarek G-shock - biżuteria dla twardziela

 G-SHOCK jest kultową, znaną  na całym globie marką, słynącą z niezniszczalnych zegarków męskich. Linia odpornych zegarków pośród marki Casio została stworzona przez Kikuo Ibe, pracownika wyższego szczebla, który postawił sobie za cel zaprojektowanie „zegarka, którego nie da się zniszczyć”.  Ogrom włożonej pracy i eksperymentowanie sprawiły, że zespół inżynierów stworzył model odporny na upadek na goły beton z wysokości 10 metrów. Pierwszym modelem, który ujrzał światło dzienne w 1983 roku był kultowy DW-5000. Od tamtego momentu w ofercie marki cały czas są modele, które stylem nawiązują do zegarka sprzed lat. Oczywiście niezniszczalność zegarka to również jego wodoszczelność. W modelach G-shock wodoszczelność wynosi aż 200 m (20bar). G-shocki okazały się rewolucją na rynku światowym. Wszystkie modele  charakteryzują się specjalną konstrukcją. Kopertę zaprojektowano tak, by maksymalnie chronić delikatny mechanizm przed dużymi wstrząsami. Nakładany bezel chroni przyciski oraz szkiełko przed kontaktem z płaskimi powierzchniami podczas upadku.

pokaż więcej

Męskie G-shock

Męskie zegarki Gshock - ciekawe i przydatne funkcje 

GSHOCKI mają szereg dodatkowych i ciekawych funkcji. Zależnie od modelu, w zegarkach stosuje się m.in. panele słoneczne – funkcja Tough Solar. Bateria jest akumulatorem, który doładowuje się światłem. Nie trzeba martwić się żywotnością baterii i ewentualną utratą szczelności podczas wymiany baterii. Zegarek można naładować tak przy świetle naturalnym jak i sztucznym.

Istnieją męskie modele g shock posiadające  miniaturowe sensory – kompas, wysokościomierz oraz termometr. Dzięki nim noszący dostrzeże każdą gwałtowną zmianę warunków naturalnych. Te zaawansowane sensory znajdziemy w kolekcji Master of G, przeznaczonej do zastosowań specjalistycznych bądź dla prawdziwych twardzieli lubiących warunki ekstremalne.

Nie każdy G-SHOCK wymaga ręcznego ustawiania godziny. Ten - wyposażony w technologię Waveceptor potrafi odbierać fale radiowe emitowane z wież rozmieszczonych w różnych miejscach na świecie. Zegarek automatycznie synchronizuje i ustawia czas lokalny bez konieczności manualnej zmiany godziny. Wystarczy znajdować się dostatecznie blisko wieży, aby G-SHOCK wyłapał sygnał radiowy.
W roku 2016 premierę miał model z poczwórnym sensorem –kompas, termometr i wysokościomierz , dodatkowo  wyposażony w głębokościomierz. Unikalna struktura koperty w zegarkach G-SHOCK amortyzuje wszelkie wibracje, chroniąc moduł, szkiełko (mineralne utwardzane lub szafirowe) oraz bezel przed jakimkolwiek naruszeniem. W roku 2020 światło dzienne ujrzał pierwszy niezniszczalny smartwatch ze stajni G-Shocka - model z rodziny GBD-H1000.